Perłówka orzęsiona Melica ciliata C1

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Perłówka orzęsiona to wieloletnia trawa kwitnąca do ogrodu.  Od czerwca licznie pojawiają się perłowe, przewieszające się kwiatostany. W czasie kwitnienia dorasta do 40cm.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Perłówka orzęsiona - ozdobna trawa o perłowych kwiatach

Perłówka orzęsiona to bardzo dekoracyjna trawa do ogrodu, o kompaktowym pokroju. Swoją nazwę zawdzięcza przepięknym kwiatostanom w kolorze perłowym. Trawa ozdobna naturalnie występuje na obszarze Europy Południowej, od terenów Hiszpanii aż po Morze Czarne. Jest rzadko spotykaną odmianą w Polskich ogrodach, dlatego warto zwrócić na nią uwagę. Jest nie tylko pięknie kwitnącą trawą ale również mało wymagającą w uprawie.

Perłówka orzęsiona tworzy gęste, regularne kępy cienkich, zielonych liści. Jest to bardzo obficie kwitnąca trawa ozdobna. Już w czerwcu pojawiają się liczne puszyste, podłużne, kwiatostany. Początkowo są jasnozielone z bordowo-czerwonym refleksem, jednak swojej ostatecznej barwy nabierają z czasem kiedy stają się perłowo-białe. Dekoracyjnie przewieszające się wiech nadają trawie lekkości i delikatności. Tak efektowne kwiaty utrzymują się do późnej jesieni. Trawa dorasta do 25cm a w czasie kwitnienia do 40cm wysokości, rozrasta się na szerokość 30cm.

 

Perłówka orzęsiona - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub lekko cienione
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże umiarkowanie wilgotne, lekkie, przepuszczalne

 

Perłówka orzęsiona jest trawą o małych wymaganiach i łatwą w uprawie. Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych, w przepuszczalnych glebach. Nie wymaga zbyt żyznego podłoża, poradzi sobie w piaszczystych i suchych ziemiach.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki perłówki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

 

Perłówka orzęsiona - wytrzymałość i pielęgnacja

Perłówka orzęsiona to wieloletnia trawa ozdobna całkowicie mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Trawa może powtórzyć kwitnienie na jesień, jeśli przytniemy kwiaty latem.

 

Gdzie możesz posadzić Perłówkę orzęsioną?

Perłówka orzęsiona to bardzo dekoracyjna trawa kwitnąca, pasuje do naturalistycznych i dzikich ogrodów. Sadzona po kilka lub kilkanaście sztuk razem, stworzy sielski klimat.

Bardzo dobrze nadaje się do sadzenia w pojemnikach czy donicach, ustawionych na balkonie, tarasie.

 

Z czym łączyć Perłówkę?

Trawa bardzo dobrze komponuje się z bylinami o intensywnej barwie kwiatów np. szałwia, lawenda. Będzie świetnym uzupełnieniem kwitnących rabat z jeżówkami, werbeną, rozchodnikami.

Bardzo dobrym pomysłem jest posadzenie Perłówki z krzewami ozdobnymi o ciemniejszych liściach np. pęcherznica Little Devil, perukowiec Royal Purple

 

 

7011-2478E
30 Przedmioty
Komentarze (0)