• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra All Gold C1,5
search
  • Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra All Gold C1,5

Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra All Gold C1,5

19,90 zł
Brutto

Hakonechloa smukła ‘All Gold’ to odmiana trawy dorastająca do około 30-40 cm wysokości. Rośnie w kępie, a z cienkich i długich łodyg zwisają wąskie, dość długie liście w jasnożółtym kolorze. W lipcu i sierpniu trawa zakwita w drobne, lecz mało dekoracyjne kwiaty - zebrane po kilka sztuk tworzą wiechowate kwiatostany.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hakonechloa smukła ‘All Gold’ złoto żółta trawa ozdobna o średniej wielkości

Jest przepiękną trawą ozdobną nazywana inaczej trawą bambusową

Hakonechloa smukła ‘All Gold’ to odmiana trawy dorastająca do około 30-40 cm wysokości. Rośnie w kępie, a z cienkich i długich łodyg zwisają wąskie, dość długie liście w jasnożółtym kolorze. W lipcu i sierpniu trawa zakwita w drobne, lecz mało dekoracyjne kwiaty - zebrane po kilka sztuk tworzą wiechowate kwiatostany. 

Trawa Hakonechloa zasadzona w regularnych odstępach może stworzyć przepiękny, kaskadowy efekt. Hakonechloa trawa bambusowa pochodzi z Japonii.

Jakie wymagania ma Hakonechloa ‘All Gold’ ?

Hakonechloa nazywana jest trawą leśną, najlepiej rośnie i czuje się na stanowiskach cienistych i półcienistych.

Nie lubi mocnego słońca, gdyż wtedy ma przypalone liście. Bardzo dobrym stanowiskiem dla trawy ozdobne hakonechloa jest miejsce pod dużymi drzewami i krzewami gdzie światło jest rozproszone.

Na stanowisku nasłonecznionym gleba musi posiadać odpowiednią wilgotność, w innym przypadku liście mogłyby ulec poparzeniu przez promienie słoneczne. 

  • Hakonechloa ‘All Gold’ jest odporna na mróz.
  • Preferuje stanowisko: półcieniste, cieniste
  • Rośnie w glebie:Przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej.
  • Odporna na działanie czynników miejskich.

Jak przycinać Hakonechloe All Gold ?

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Hakonechloi zaraz nad ziemią. Zazwyczaj jest to koniec lutego lub początek marca.

Jeśli hakonechloa rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz Hakonechloi więcej miejsca.

Nie usuwaj suchych liści tej trawy ozdobnej jesienią - chronią ją dodatkowo przed mrozem.

Co ile sadzić Hakonechloa All Gold ?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, rozstawa w jakiej sadzimy zależy od naszych preferencji -  tego czy chcemy mieć bardzo gęsta rabatę czy wolimy jednak luźniejsze nasadzenia.

Najczęściej jednak poleca się sadzić Hakonechloe w rozstawie około 45 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hakonechloi z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Hakonechloe All Gold ? Z czym komponować tą trawę ozdobną ?

Trawa znajdzie swoje zastosowanie jako roślina okrywowa, na obwódki, dobrze wygląda w pojemnikach zestawiona z iglakami na pniu w kontrastowym zielonym lub srebrnym kolorze.

Hakonechloa All Gold jest idealną trawą do ogrodów skalnych oraz japońskich. Pięknie komponuje się z czerwono listnymi Żurawkami, ozdobnymi z dużych liści Rodgersjami i Funkiami. Na rabatach oraz obrzeżach rabat świetnie będzie komponować się z bylinami lub krzewami ozdobnymi, z roślinami które zakwitają na kontrastowe barwy.

Można obsadzać nią wszelkie kamienne murki, skalniaki i skarpy.

 

4543-505EE

Zobacz także

Komentarze (0)