Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Star C2
search
  • Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Star C2

Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Star C2

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

To karłowa odmiana Jałowca, charakteryzująca się powolnym wzrostem. Charakterystyczny jest dla niej początkowo prawie kulisty pokrój. Pędy krzewu są krótkie i gęste. Igły mają kolor srebrzysto niebieski i są kłujące.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec łuskowaty Blue Star - krzew ozdobny

To karłowa odmiana Jałowca, charakteryzująca się powolnym wzrostem. Charakterystyczny jest dla niej początkowo prawie kulisty pokrój. Pędy krzewu są krótkie i gęste. Igły mają kolor srebrzysto niebieski i są kłujące. Jałowiec ten pięknie prezentuje się w otoczeniu małych, jak i większych od siebie krzewów czy drzewek. Stanowi wspaniałe urozmaicenie pośród krzewów czy roślinności, o mocno zielonym lub żółtym czy złotawym zabarwieniu. 

Jałowiec łuskowaty Blue Star - wymagania i uprawa.

Krzew ten jest bardzo łatwy w uprawie, nie wymaga szczególnie dobrych warunków glebowych czy wilgotnościowych. Bardzo dobrze znosi również niskie temperatury otoczenia. Szczególnie dobrze wzrasta w miejscach wystawionych na dosyć silną ekspozycję słoneczną.  W 10 roku wzrastania osiąga wysokość 0,3 m oraz szerokość 0,5 m. 

  • niewielkie wymagania glebowe
  • ziemia lekka i przepuszczalna
  • silne i przeciętne nasłonecznienie

Jałowiec łuskowaty Blue Star zastosowanie

Ta odmiana Jałowca świetnie nadaje się do zasadzenia w ogrodach skalnych. Sprawdzi się zarówno w małych, przydomowych ogródkach, jak i jako urozmaicenie dużych przestrzeni. Polecana jest również do pojemników, dlatego pięknie ozdobi  tarasy czy balkony. Bardzo dobrze sprawdza się także umiejscowiona na cmentarzach. 

Jałowiec łuskowaty Blue Star to miniaturowy kulisty krzew

To karłowa odmiana jałowca, charakteryzująca się powolnym wzrostem. Charakterystyczny jest dla niej początkowo prawie kulisty pokrój. Pędy krzewu są krótkie i gęste. Igły mają kolor srebrzysto niebieski i są kłujące. Jałowiec ten pięknie prezentuje się w otoczeniu małych, jak i większych od siebie krzewów. Stanowi wspaniałe urozmaicenie pośród krzewów czy roślinności, o mocno zielonym lub żółtym czy złotawym zabarwieniu. 

Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igieł i powolny wzrost. Piękny wieloletni i mrozoodporny krzew.

Jakie wymagania ma łuskowaty Blue Star

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Jest jałowcem małych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 03 m przy szerokości 0,5 m. Jest to jedna z ciekawszych odmian jałowca pospolitego do małych ogrodów oraz donic. Bardzo dobrze znany i rozpoznawany.

  • jest odmianą na stanowiska bardzo nasłonecznione

  • lubi klimat suchy i gorący

  • nie lubi miejsc cienistych

  • bardzo dobrze rośnie niemal w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i mokre podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca łuskowatego Blue Star igływyjątkowo ładne w kolorze srebrzysto niebieskim.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec łuskowaty należy obcinać?

Jałowce łuskowatego nie powinno się obcinać, tworzy zwarte gęste formy.

Jałowiec Blue Star rośnie dość wolno i rozrasta się do małych rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec łuskowaty Blue Star gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w kompozycjach z innymi iglakami i niskimi krzewami liściastymi.

Jałowiec Blue Star świetnie sprawdzi się wykorzystany do wytwarzania kolorystycznych zestawień. Doskonale nadaje się również do zastosowania w charakterze rośliny do uzupełnienia niższej warstwy kompozycji. Ponadto uświetni skalniaki, wrzosowiska. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach

Krzew ten szczególnie zalecany jest do małych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie, wokół kamieni.

034D-688E6
45 Przedmioty
Komentarze (0)