• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Wiltonii C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Wiltonii C2

Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Wiltonii C2

17,90 zł
Brutto

Krzew dekoracyjny, charakteryzujący się płożącym pokrojem, a także dosyć silnym wzrostem. Posiada niebieskawo zielone zabarwienie. Cechują go wałeczkowate a także pełzające po ziemi pędy. Jałowiec jest to krzew wieloletni.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Wiltonii to sporych rozmiarów płożący jałowiec

Krzew dekoracyjny, charakteryzujący się płożącym pokrojem, a także dosyć silnym wzrostem. Posiada niebieskawo zielone zabarwienie. Cechują go wałeczkowate a także pełzające po ziemi pędy. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywająca przestrzeń dookoła siebie. Jałowiec jest to krzew wieloletni.

Jakie wymagania ma jałowiec płożący Wiltonii

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Odmianę Wiltonii cechuje także duża mrozoodporność. Po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,1 m przy szerokości 2 - 2,5 m. Jest to najlepsza, mało wymagająca odmiana jałowca płożącego.

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca silnie nasłonecznione
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Wiltonii igłyniebieskawo zielone.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec płożący Wiltonii rośnie dość szybko i rozrasta się do sporych rozmiarów, dlatego kiedy jest taka potrzeba, gałązki rozrosną się zbyt mocno to cięcie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

 

Jałowiec płożący Wiltonii gdzie go posadzić

Ten rodzaj Jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się m. in. przy tworzeniu tzw. trawników jałowcowych. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój okrywowy charakter. 

Skarpy i miejsca w ogrodzie o sporym nachyleniu terenu będą idealnym miejscem do posadzenia jałowca płożącego. Jałowiec Wiltonii zarasta szybko skarpy, utrzymuje korzeniami jej strukturę, skarpa nie osuwa się.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie.

2E72-127C1
Komentarze (0)