Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Carpet C2
search
  • Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Carpet C2
  • Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Carpet C2

Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Blue Carpet C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

rzew ozdobny, charakteryzujący się dosyć silnym wzrostem. Wykazuje płożący, płaski pokrój. Ulistwienie tej odmiany Jałowca to igły. Mają one kolor srebrzysto niebieski.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec łuskowaty Blue Carpet mały rozłożysty krzew ozdobny

Krzew ozdobny, charakteryzujący się dosyć silnym wzrostem. Wykazuje płożący, płaski pokrój. Ulistwienie tej odmiany Jałowca to igły. Mają one kolor srebrzysto niebieski. Odmiana ta ze względu na swój okrywowy charakter, nadaje się w szczególności do ogródków skalnych, jako wspaniałe urozmaicenie wśród innych krzewów czy roślinności. 

Może stanowić atrakcyjne wypełnienie dużej przestrzeni ogrodowej, stąd szczególnie dobrze nadaje się do ogrodów o dużych powierzchniach. 

Jałowiec łuskowaty Blue Carpet wymagania i uprawa

Krzew ten jest bardzo łatwy w uprawie, tak jak pozostałe jałowce łuskowate. Nie wymaga szczególnie dobrych warunków glebowych czy wilgotnościowych. Bardzo dobrze znosi również niskie temperatury otoczenia. Jest w pełni mrozoodporny. Szczególnie dobrze wzrasta w miejscach wystawionych na dosyć silną ekspozycję słoneczną.  W 10 roku wzrastania osiąga wysokość 0,3 m oraz szerokość 1,5 - 2 m. 

  • niewielkie wymagania glebowe

  • ziemia lekka i przepuszczalna

  • silne i przeciętne nasłonecznienie

Jałowiec łuskowaty Blue Carpet  zastosowanie

Ta odmiana Jałowca świetnie nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na dużych skarpach i pomiędzy wyższymi partiami innych iglaków. Sprawdzi się zarówno w dużych, przydomowych ogródkach, jak i jako urozmaicenie dużych przestrzeni miejskich. Doskonale i szybko zarasta duże powierzchnie zielone.
Jałowiec łuskowaty Blue Carpet to rozłożysty duży krzew do ogrodu

To duża i szeroka odmiana charakteryzuje się pięknym srebrnym kolorem igieł. Rozrasta się szybko i łatwo. Idealna odmiana do obsadzania dużych powierzchni w ogrodach, na skarpach i w zieleni miejskiej.

Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igieł i szybki wzrost. Piękny wieloletni i mrozoodporny krzew.

Jakie wymagania ma łuskowaty Blue Carpet

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Jest jałowcem dużych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość 0,3 m przy szerokości 1,5 - 2 m. Jest to bardzo ciekawa odmiana jałowca łuskowatego do dużych ogrodów. Chętnie wybierana odmiana do ogrodu.

  • na stanowiska bardzo nasłonecznione

  • klimat suchy i gorący

  • nie lubi miejsc cienistych

  • bardzo dobrze rośnie niemal w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i mokre podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce łuskowate, rozłożyste nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca łuskowatego Blue Carpet igływyjątkowo ładne w kolorze srebrzysto niebieskim.

Nawożenia jałowca łuskowatego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec łuskowaty należy obcinać?

Jałowce łuskowatego Blue Carpet nie trzeba obcinać, tworzy zwarte rozłożyste formy. Jałowiec Blue Carpet rośnie szybko i rozrasta się do dużych rozmiarów, dlatego cięcie w razie potrzeby można jak najbardziej wykonać.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

 

Jałowiec łuskowaty Blue Carpet gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w kompozycjach z innymi niskimi kolumnowymi iglakami, dobrze wygląda w kompozycji z zielonymi sosnami kosodrzewinami. Jałowiec Blue Carpet sprawdzi się wykorzystany do wytwarzania kolorystycznych zestawień na skarpach. Doskonale nadaje się również do zastosowania w charakterze rośliny do uzupełnienia niższej warstwy kompozycji. Ponadto uświetni skalniaki, i duże wrzosowiska. Nadaje się również do uprawy w dużych pojemnikach

Krzew ten szczególnie zalecany jest do dużych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej w niższych partiach ogrodu, na wrzosowiskach

.

1C19-82789
30 Przedmioty
Komentarze (0)