Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Holger C2
search
  • Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Holger C2

Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Holger C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Krzew wykazuje ulistnienie o barwie srebrzysto niebieskiej, jest ono typowo iglaste. Pięknie komponują się z jego kolorem młode przyrosty, występujące wiosną. Mają one kontrastowy, złocistożółty kolor.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec łuskowaty Holger rozłożysty krzew ozdobny

Odmiana Holger charakteryzuje się niską a także krzaczastą formą. Cechuje ją niskie tempo wzrostu. Krzew wykazuje ulistnienie o barwie srebrzysto niebieskiej, jest ono typowo iglaste. Pięknie komponują się z jego kolorem młode przyrosty, występujące wiosną. Mają one kontrastowy, złocistożółty kolor.

Swoim kształtem tworzy mały rozłożysty krzew. Igły tego krzewu cechują się zabarwieniem srebrzysto niebieskim z żółtym wiosennym przyrostem, są kłujące

To dość niewielka odmiana Jałowca, charakteryzująca się średnim tempem wzrostu. Pędy krzewu są gęste i równomiernie rozłożone na boki. Stanowi wspaniałe urozmaicenie pośród krzewów czy roślinności, o mocno zielonym lub czerwonym zabarwieniu.

Jałowiec łuskowaty Holger wymagania i uprawa

Krzew ten jest bardzo łatwy w uprawie, nie wymaga szczególnie dobrych warunków glebowych czy wilgotnościowych. Bardzo dobrze znosi również niskie temperatury otoczenia. Jest w pełni mrozoodporny. Szczególnie dobrze wzrasta w miejscach wystawionych na dosyć silną ekspozycję słoneczną.  W 10 roku wzrastania osiąga wysokość 0,5 m oraz szerokość 1 m. 

  • niewielkie wymagania glebowe
  • ziemia lekka i przepuszczalna
  • silne i przeciętne nasłonecznienie

Jałowiec łuskowaty Holger zastosowanie

Ta odmiana Jałowca świetnie nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na skarpach i pomiędzy wyższymi partiami innych iglaków. Sprawdzi się zarówno w małych, przydomowych ogródkach, jak i jako urozmaicenie dużych przestrzeni. Polecana jest również do pojemników, dlatego pięknie ozdobi  tarasy czy balkony. Bardzo dobrze sprawdza się także umiejscowiona na cmentarzach. 

Jałowiec łuskowaty Holger to rozłożysty niewielki krzew do ogrodu

To mniejsza odmiana jałowca rozłożystego, charakteryzująca się powolnym wzrostem. Charakterystyczny jest dla niej lekko rozłożysty pokrój, niewielkich rozmiarów. Pędy krzewu są średniej długości i gęste. Igły mają kolor srebrzysto niebieski z żółtym młodym przyrostem. Jałowiec ten pięknie prezentuje się w otoczeniu małych, jak i większych od siebie krzewów. Stanowi wspaniałe urozmaicenie pośród krzewów czy roślinności, o mocno zielonym lub żółtym czy czerwonym zabarwieniu.

Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igieł i powolny wzrost. Piękny wieloletni i mrozoodporny krzew.

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca łuskowatego Holger igływyjątkowo ładne w kolorze srebrzysto niebieskim z żółtym nowym przyrostem.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec łuskowaty należy obcinać?

Jałowce łuskowatego Holger nie trzeba obcinać, tworzy zwarte rozłożyste formy. Jałowiec Holger rośnie dość wolno i rozrasta się do małych rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h. Sadzonki wysyłane na teren całej Polski.

Jałowiec łuskowaty Holger gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w kompozycjach z innymi niskimi kolumnowymi iglakami, dobrze wygląda w kompozycji z zielonymi sosnami kosodrzewinami. Jałowiec Holger świetnie sprawdzi się wykorzystany do wytwarzania kolorystycznych zestawień na skarpach. Doskonale nadaje się również do zastosowania w charakterze rośliny do uzupełnienia niższej warstwy kompozycji. Ponadto uświetni skalniaki, wrzosowiska. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach

Krzew ten szczególnie zalecany jest do średnich i dużych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej w niższych partiach ogrodu, na wrzosowiskach.

81E2-206A3
20 Przedmioty
Komentarze (0)