• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jałowiec sabiński, Juniperus sabina Tamariscifolia C2
search
  • Jałowiec sabiński, Juniperus sabina Tamariscifolia C2

Jałowiec sabiński, Juniperus sabina Tamariscifolia C2

19,90 zł
Brutto

Krzew ozdobny, karłowy, charakteryzujący się niskim wzrostem. Należy do wolno rosnących odmian Jałowca. Za młodu pędy krzewu wykazują tendencję do ścielenia się po ziemi

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec sabiński Tamariscifolia szaro zielony płożący jałowiec

Krzew ozdobny, karłowy, charakteryzujący się niskim wzrostem. Należy do wolno rosnących odmian Jałowca. Za młodu pędy krzewu wykazują tendencję do ścielenia się po ziemi. Ulistnienie tego krzewu to drobne, gęsto umiejscowione igiełki. Mają one kolor szarozielony. Jałowiec jest to krzew wieloletni.

Jakie wymagania ma jałowiec sabiński Tamariscifolia

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Odmianę Tamariscifolia cechuje także duża mrozoodporność. Po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,3 m przy szerokości 1,5 - 2 m. Jest to doskonałą, mało wymagająca odmiana jałowca płożącego.

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca nasłonecznione i lekk
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce sabińskie nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca sabińskiego Tamariscifolia igłyszaro zielone.

Nawożenia jałowca sabińskiego tak jak każdego jałowca zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec sabińskiego płożącego należy obcinać?

Jałowce sabińskie można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec sabiński Tamariscifolia rośnie dość wolno ale rozrasta się do sporych rozmiarów, dlatego kiedy jest taka potrzeba, gałązki rozrosną się zbyt mocno to cięcie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

 

Jałowiec sabiński Tamariscifolia gdzie go posadzić

Ten rodzaj Jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się m. in. przy tworzeniu tzw. trawników jałowcowych. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój okrywowy charakter. 

Skarpy i miejsca w ogrodzie o sporym nachyleniu terenu będą idealnym miejscem do posadzenia jałowca płożącego. Jałowiec Tamariscifolia zarasta szybko skarpy, utrzymuje korzeniami jej strukturę, skarpa nie osuwa się.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie.

45A6-36172
Komentarze (0)