Jałowiec pośredni, Juniperus media Gold Star C2
search
  • Jałowiec pośredni, Juniperus media Gold Star C2

Jałowiec pośredni, Juniperus media Gold Star C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Krzew ozdobny o średnio silnym wzroście. Jest to dosyć niska, a także krzewiasta odmiana jałowca. Charakteryzuje ją złocistożółte zabarwienie, o intensywnym odcieniu. Krzew posiada wałeczkowe ulistnienie w formie igieł oraz łusek.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec pośredni Gold Star

Krzew ozdobny o średnio silnym wzroście. Jest to dosyć niska, a także krzewiasta odmiana jałowca. Charakteryzuje ją złocistożółte zabarwienie, o intensywnym odcieniu. Krzew posiada wałeczkowe ulistnienie w formie igieł i łusek. 

Jałowiec pośredni Gold Star to krzew do średnich ogrodów

Pędy tego Jałowca są wałeczkowate z igłami i łuskami, ułożone są promieniście - w środku krzewu tworzą one niewielkie zagłębienie. Wiosną krzew posiada najmocniej złocistożółte zabarwienie, z upływem czasu wykazuje ono tendencję do zmieniania barwy na żółto seledynową. Rozrasta się równomiernie i kształtnie.

Jałowiec w 10 roku wzrastania, osiąga wysokość około 0,5 m oraz szerokość 1 - 1,5 m.  Jest idealna odmianą do małych i średnich ogrodów, bardzo dobrze prezentuje się posadzony w grupach po kilka sztuk.

Jałowiec pośredni Gold Star - wymagania i uprawa

Odmiana ta jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu, nie powinno jednak być ono przesadnie intensywne, ponieważ możliwe jest wówczas uszkodzenie krzewu przez słońce. 

Gold Star złota gwiazda cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Jałowiec ten po 10 latach wzrastania, osiąga wysokość w granicach 0,3 m oraz 0,8 m szerokości. Odmianę Gold Star pochodzi z Kanady i jest w pełni mrozoodporna. 

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca o dobrym nasłonecznione
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca pośredniego Gold Star igły są intensywnie żółte.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca pośredniego Gold Star rozrastają się dość wolno i zazwyczaj nie jest potrzebne cięcie.

Jałowiec pośredni Gold Star rośnie dość wolno i rozrasta się równomiernie, dlatego zbyt mocne cięcie nie jest potrzebne i nie jest zalecane.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec pośredni Gold Star gdzie go najlepiej posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów, drzewek czy kwiatów. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze zielonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. 

Ten rodzaj Jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, skarpach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno zielonej i czerwonej, np. Berberys Admiration lub Kiścień Zeblid.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach.

 

3E05-81325
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)