• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Flamingo C2

19,90 zł
Brutto

Miskant chiński ‘Flamingo’ to wysoka trawa o niewielkich wymaganiach i sporym zastosowaniu. Odmiana charakteryzuje się prostymi liśćmi oraz kwiatostanami w kolorze różowym. Doskonale sprawdzi się nie tylko w ogrodzie przydomowym, ale także w parkach i ogrodach miejskich.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Flamingo’ wieloletnia dekoracyjna trawa do ogrodu

Miskant chiński ‘Flamingo’ to wysoka trawa o niewielkich wymaganiach i sporym zastosowaniu. Odmiana charakteryzuje się prostymi liśćmi oraz kwiatostanami w kolorze różowym. Doskonale sprawdzi się nie tylko w ogrodzie przydomowym, ale także w parkach i ogrodach miejskich. 

Odmiana ‘Flamingo’ to trawa charakterystyczna ze względu na proste liście wyrastające ze źdźbeł. Swym wzrostem osiąga nawet do 1,7 m wysokości.  ‘Flamingo’ ma delikatny pokrój, a końce liści i kwiatostany przewieszają się i lekko kołyszą na wietrze. Różowe kwiatostany tworzą dodatkową formę dekoracji. W okresie jesiennym zmieniają swą barwę na bardziej srebrzystą, a liście zmieniają kolor na pomarańczowo żółty. 

 

Miskant chiński ‘Flamingo’ - wymagania i uprawa

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie (oprócz pojedynczych gatunków) i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy do traw o średnim tempie rozrastania się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Flamingo uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • - nasłonecznione i lekko zacienione. 

Kiedy Miskant rozrośnie się do gęstej kępy nie wymaga okrycia na zimę, jest w pełni mrozoodporna.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskantów w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

 

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Flamingo?

 

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Flamingo potrafi w ciągu roku osiągnąć 170 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 200 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Flamingo już po 1 roku od posadzenia nabiera sporej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie.

 

Czy Miskant chiński Flamingo jest ekspansywny ?

 

Miskant chiński Flamingo nie jest trawą zbyt ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych.

Możesz posadzić go wzdłuż ogrodzenia, murków oporowych i przy tarasach.

 

Co ile sadzić Miskant chiński Flamingo?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm.

 

Jakie rośliny wysyłamy

 

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie posadzić Miskanta chińskiego Flamingo aby pięknie się prezentował?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówkawerbenaostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

 

1C66-74304
Komentarze (0)