• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Miskant chiński, Miscanthus sinensis Dronning Ingrid C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Dronning Ingrid C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Dronning Ingrid C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Dronning Ingrid C2

19,90 zł
Brutto

Odmiana ‘Dronning Ingrid’ to wieloletnia trawa ozdobna o niesamowitych walorach dekoracyjnych. Swoim wzrostem dorasta do 1,5 m wysokości. Wyprostowany pokrój i lekko przewieszające liście w purpurowej barwie tworzą niesamowity efekt, a beżowo-czerwone kwiatostany doskonale uzupełniają całość. Kwiaty w kolorze czerwonym pojawiają się w sierpniu i z czasem stają się jaśniejsze - białe i beżowe.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Dronning Ingrid’ ta odmiana przepięknie się przebarwia i będzie ozdobą Twojego ogrodu

Odmiana ‘Dronning Ingrid’ to wieloletnia trawa ozdobna o niesamowitych walorach dekoracyjnych. Swoim wzrostem dorasta do 1,5 m wysokości. Wyprostowany pokrój i lekko przewieszające liście w purpurowej barwie tworzą niesamowity efekt, a beżowo-czerwone kwiatostany doskonale uzupełniają całość.

Odmiana ta pięknie przebarwia się jesienią, liście dość szybko robią się pomarańczowo czerwone i pozostają takie aż do zimy.

Kwiaty w kolorze czerwonym pojawiają się w sierpniu i z czasem stają się jaśniejsze - białe i beżowe. Przepięknie prezentują się na tle purpurowych liści. 

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński ‘Droning Ingrid’ by pięknie zdobił Twój ogród

Nie ma specjalnych wymagań odnośnie gleby, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, lubi miejsca lekko wilgotne. Najlepiej rośnie w miejscu dobrze oświetlonym ale poradzi sobie w lekkim półcieniu. Lepsze doświetlenie sprzyja mocniejszemu kwitnieniu. 

Pamiętaj o nawożeniu! od wiosny stosuj nawozy wieloskładnikowe lub przeznaczone specjalnie do traw ozdobnych lub kwitnących bylin.

Uprawa miskanta:

Preferuje stanowisko:

  • Nasłonecznione i lekko półcieniste.

Rośnie w glebie:

  • Żyznej i wilgotnej. 

Trawa dobrze znosi mróz, jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich. 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Droning Ingrid?

Miskant ten w sprzyjających warunkach rośnie umiarkowanie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Droning Ingrid potrafi w ciągu roku osiągnąć 150 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 200 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Droning Ingrid już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Czy Miskant chiński Droning Ingrid jest ekspansywny ?

Miskant chiński Droning Ingrid nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w średniej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika, murka oporowego lub przy tarasie. 

Co ile sadzić Miskant chiński Droning Ingrid?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm. Jest to najbardziej optymalna rozstawa dla tej grupy traw.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia a wysyłamy juz w 24h.

 

Gdzie posadzić Miskant chiński ‘Droning Ingrid’?

Miskant swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Przepięknie wypełni rabaty, może pełnić rolę obwódki. Sprawdzi się posadzony pojedynczo, jako solitera, a także w kompozycji z innymi trawami lub krzewami ozdobnymi.

Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Bardzo dobrze komponuje się z innymi trawami ozdobnymi. 

Trawy ozdobne takie jak Miskant świetnie sprawdzą się w kępach np. jako soliter. Doskonale będą komponować się z bylinami, sprawdzą się na rabaty, w okolicy oczka wodnego oraz z niższymi trawami ozdobnymi.

1F0B-931FB

Zobacz także

Komentarze (0)