Miskant chiński, Miscanthus sinensis Graziella C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Graziella C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Graziella C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Graziella C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Graziella C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Graziella C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Graziella’ to jedna z najwcześniej kwitnących odmian wśród Miskantów. Swym wzrostem osiąga do 1,5 m wysokości tworząc luźne kępy. Zielone liście łukowato zwisające w okresie jesiennym zmieniają swoją barwę na odcienie pomarańczu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Graziella’ wieloletnia trawa ozdobna wcześnie kwitnąca

Odmiana ‘Graziella’ to jedna z najwcześniej zakwitających odmian wśród Miskantów. Swym wzrostem osiąga do 1,5 m wysokości tworząc luźne kępy. Zielone liście łukowato zwisające w okresie jesiennym zmieniają swoją barwę na odcienie pomarańczu. W sierpniu Miskant zakwita w lekkie, zwiewne i puchate kwiatostany w kolorze kremowym, które utrzymują się aż do zimy. 

Miskant chiński ‘Graziella’ - wymagania i uprawa 

Trawy ozdobne takie jak ‘Graziella’ nie mają specjalnych wymagań i są dosyć łatwe w uprawie. 

Preferuje glebę:

  • wilgotną i żyzną. 

Rośnie na stanowisku:

  • słonecznym lub lekko zacienionym. 

Miskant Graziella jest odporny na mróz i dobrze zimuje.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskantów w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Czy Miskant chiński Graziella jest ekspansywny ? 

Miskant chiński Graziella nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, średniej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i płyty, z którego jest wykonany.

Nie rozrasta się w wielka kępę i możesz posadzić go w średniej wielkości donicy.

Jak szybko rośnie Miskant chiński Graziella ?

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie dość szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Graziella potrafi w ciągu roku osiągnąć 150 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 180 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Graziella już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 60 do 70 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuje się posadzony w rzędzie. 

Jakie rośliny wysyłamy - sprzedaż wysyłkowa

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia a wysyłka już w 24h.

Gdzie posadzić Miskant chiński Graziella, najlepsze zastosowanie

Trawy ozdobne takie jak ‘Graziella’ znajdą swoje zastosowanie w kompozycji z innymi odmianami traw o dekoracyjnych liściach i kwiatach. Świetnie będzie prezentować się jako soliter oraz w grupie, na rabatach i w pobliżu oczka wodnego. 

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

3DDD-74830
28 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)