• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Lasecznica trzcinowata, Arundo donax Variegata C3
search
  • Lasecznica trzcinowata, Arundo donax Variegata C3
  • Lasecznica trzcinowata, Arundo donax Variegata C3
  • Lasecznica trzcinowata, Arundo donax Variegata C3

Lasecznica trzcinowata, Arundo donax Variegata C3

21,90 zł
Brutto

Lasecznica trzcinowata Variegata to wieloletnia, wysoka, bardzo dekoracyjna trawa ozdobna. Należy do rodziny wiechlinowatych, naturalnie występuje w rejonach śródziemnomorskich.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Lasecznica trzcinowata VARIEGATA jak tropikalna trawa do ogrodu

Lasecznica trzcinowata Variegata to wieloletnia, wysoka, bardzo dekoracyjna trawa ozdobna. Należy do rodziny wiechlinowatych, naturalnie występuje w rejonach śródziemnomorskich. 

Tworzy gęste, wzniesione kępy o imponujących rozmiarach. W naszym klimacie dorasta do 2-3 m. W  naturalnym środowisku może osiągnąć nawet 6-7 m wysokości a grubość łodygi to powyżej 3 cm. 

Lasecznica jest głównie ozdobna z szerokich, lancetowatych, długich liści, które lekko przewieszają się ku ziemi. Barwne liście osadzone są na grubych, pustych pędach, które też są pasiasto wybarwione  i pełnią funkcję dekoracyjną. Liście Lasecznicy to gama zielono-kremowo-białych podłużnych pasów biegnących wzdłuż matowych liści. 

Dodatkowym atutem Lasecznicy jest jej kwitnienie, niestety w naszym klimacie dzieje się to bardzo rzadko, ponieważ jest na zimno. W bardzo upalne i długie lata pojawiają się kwiatostany jak pióropusze. Ich kolor zmienia się przez cały okres kwitnienia, początkowo są jasno zielone, przechodzą w fiolet a pod koniec kwitnienia robią się brązowe. 

Lasecznica trzcinowata VARIEGATA uprawa

  • stanowisko słoneczne, osłonięte 

  • gleba żyzna, lekka, przepuszczalna

  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Lasecznica najlepiej się czuje w miejscach dobrze nasłonecznionych, osłoniętych od wiatru, wtedy pięknie będzie się wybarwiać. Nie jest bardzo wymagająca co do gleby, najważniejsze jest aby zapewnić jej przepuszczalne, dobrze zdrenowane podłoże. Lasecznica będzie rosła w większość ziem jednak odczyn lekko kwaśny jest dla niej najlepszy.

Lasecznica trzcinowata VARIEGAT przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Lasecznice przycinamy około 15- 20 cm nad ziemią.

Jeśli Lasecznica rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz Lasecznicy więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne Lasecznice przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Lasecznicy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprzedaż wysyłkowa roślin prosto ze szkółki już w 24h.

A jak zimuje Lasecznica ?

Lasecznica trzcinowata jest zaliczana do roślin mrozoodopornych, jednak wymaga okrycia na zimę przed nadmierną wilgocią.

Najbardziej niebezpieczna jest dla Lasecznicy zbyt duża wilgoć w czasie zimy. Warto ją na ten czas odpowiednio zabezpieczyć. 

Na zimę ścinamy nisko nad ziemią zaschniętą kępę liści a karpę okrywamy grubą warstwą ściółki. Do tego celu możemy użyć liści, kory sosnowej, słomy, torfu. Następnie nakładamy agrowłókninę i folię pęcherzykową. Całość zabezpieczamy szpilkami aby wytrzymała wiatry. Rozmiar okrywy zależy od rozrośniecia sadzonki a grubość powinna być wykonana na ok 30cm. Tak zabezpieczona trawa z pewnością przetrwa zimę. Na wiosnę po usunięciu okrywy, wzmocnij trawę nawozem wieloskładnikowym. 

Lasecznica trzcinowata VARIEGATA  gdzie i z czym sadzić

Lasecznica trzcinowata Variegata to bardzo oryginalna trawa ale z łatwością znajdzie zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodniczych. 

Jej barwne liście będą stanowić piękne tło dla niższych kolorowych bylin. Można ją łączyć z innymi trawami ozdobnymi, stworzą ciekawy kontrast. Posadzona pośród krzewów i drzew liściastych przełamie zieleń liści. 

Arundo nadaje egzotycznego charakteru miejscom gdzie jest posadzone, dlatego idealnie będzie pasować w okolicy zbiorników, oczek wodnych. Sadzone wzdłuż strumyków

Niezwykle tropikalnym połączeniem będzie lasecznica Variegata z Pleioblastusem Auricoma, ten zestaw ożywi nie jeden ogród.

Lasecznica Variegata to idealna roślina do uprawy w pojemnikach i donicach. Ustawiona na tarasie czy balkonie nada niesamowitego charakteru tym miejscom. A dodatkowo trawa uprawiana w pojemnikach nie wymaga okrycia, wystarczy ją przenieść w chłodniejsze miejsce.

820E-3389C
Komentarze (0)