• Nowy
Sosna czarna, Pinus nigra Globosa szczepiona
search
  • Sosna czarna, Pinus nigra Globosa szczepiona
  • Sosna czarna, Pinus nigra Globosa szczepiona

Sosna czarna, Pinus nigra Globosa szczepiona

55,90 zł
Brutto wiosna 2024

Szczepiona nisko forma sosny czarnej Globosa to roślina o zwartym i stożkowo kulistym pokroju. Jej charakterystyczną cechą są soczyście zielone, proste promieniście ułożone igły. Bardzo popularna odmiana.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sosna czarna Globosa średniej wielkości drzewo z długimi igłami

Szczepiona nisko forma sosny czarnej Globosa to roślina o zwartym i kulisto stożkowym pokroju. Jej charakterystyczną cechą są soczyście zielone, proste promieniście ułożone igły.

Bardzo popularna odmiana. Jest chętnie sadzoną sosną na niskie zagajniki. Drzewo rośnie wolno - 8 do 15 cm rocznie. Po 10 latach korona osiąga średnice 1 m do 1,8 m. Dorosłe krzewy dorastają do 2 - 3m. Drzewo do wielu zastosowań w ogrodzie jak i w donicach.

Sosna czarna Globosa jakie ma wymagania i jak uprawiać

Sosna czarna Black Prince jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu i w suchym podłożu.

Sosna czarna cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Jest w pełni mrozoodporna i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Pochodzi z terenów górskich, jest zupełnie mrozoodporna i odporna na choroby i szkodniki.

  • najlepiej radzi sobie w glebach obojętnych, lekko zasadowych: zarówno piaszczystych, jak i gliniastych

  • preferuje stanowiska nasłonecznione

  • jest odporna na niskie temperatury i suszę

  • jest w pełni mrozoodporna na terenie całego naszego kraju.

Nawożenie i pielęgnacja sosny czarnej Globosa  

Sosna czarna nie jest wymagająca, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia sosny i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenie sosny czarnej zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu sosen - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Sosnę czarną Globosa należy obcinać?

Sosny czarne można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Drzewo sosny Globosa rozrastają się równo i gęsto w stożkową kulę i nie trzeba jej ciąć ani formować.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Sosny z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Sadzonki mają średnicę 15 - 25 cm. 

Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Sosna czarna Globosa gdzie najlepiej posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów i traw ozdobnych. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze czerwonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. 

Dobrze wygląda posadzona pojedynczo, a także w grupie. Nadaje otoczeniu bardzo dekoracyjny efekt. Jest to dobra odmiana do ogrodu japońskiego i naturalistycznego.

Ten rodzaj Sosny najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, wrzosowiskach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno czerwonej, np. Berberys Admiration lub Kiścień Zeblid.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach.

30 Przedmioty
Komentarze (0)