Żywotnik zachodni Thuja occ. Brobecks Tower C2
search
 • Żywotnik zachodni Thuja occ. Brobecks Tower C2
 • Żywotnik zachodni Thuja occ. Brobecks Tower C2
 • Żywotnik zachodni Thuja occ. Brobecks Tower C2

Żywotnik zachodni Thuja occ. Brobecks Tower C2

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Przepiękna, kolumnowa niska odmiana żywotnika, wykazująca wolne tempo wzrostu. Posiada gęste wachlarzykowate ciemnozielone igły ułożone pionowo. Co ważne, nie brązowieją one w czasie zimy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żywotnik zachodni Brobeck's Tower niski kolumnowy krzew

Przepiękna, kolumnowa niska odmiana żywotnika, wykazująca wolne tempo wzrostu. Posiada gęste wachlarzykowate ciemnozielone igły ułożone pionowo. Co ważne, nie brązowieją one w czasie zimy.

Dorasta tylko do 2 m wysokości, jest łatwa w okiełznaniu na żywopłot :) Bardzo interesująca odmiana do małych ogrodów i na tarasy do uprawy w donicach.  To mała tuja kolumnowa.

Żywotnik zachodni Brobeck's Tower wymagania uprawowe

Jest to odmiana o powolnym tempie wzrostu po 10 latach osiąga ok 1,5 -2m wysokości i 0,4 m szerokości. Potrzebuje żyznej i wilgotnej gleby o lekko kwaśnym odczynie, jak większość iglaków. Może rosnąć w pełnym słońcu i lekkim półcieniu.

Pamiętaj aby od wiosny stosować nawozy wieloskładnikowe przeznaczone do roślin iglastych o dużej zawartości azotu. Azot zapewnia dobry wzrost i ładne wybarwienie igieł.

 • najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych
 • lubi gleby żyzne, wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym
 • jest odmianą całkowicie odporną na mróz
 • należy pamiętać o dostarczaniu roślinie potrzebnych składników - można do tego wykorzystać nawóz do roślin iglastych

Nawożenie i pielęgnacja Thuji Brobeck’s Tower

Żywotniki nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia żywotników tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj/żywotników.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu żywotników - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Jak gęsto sadzić żywotnik Brobeck's Tower na żywopłot?

Tuje Brobeck’s Tower najlepiej sadzić co 60 cm maksymalnie co 100 cm

Jest żywotnikiem wąsko rosnącym i w zależności od tego jak gęsto go posadzimy tak szczelny będzie nasz zielony szpaler.

Czy żywotnik Brobeck's Tower należy obcinać?

Krzewy tej odmiany żywotnika nie trzeba ciąć. Rozrastają się powoli i tworzy zwarty krzew o kolumnowej formie. Odmiana Tuji Brobeck’s Tower jest krzewem samo formującym się.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki żywotnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Wysyłane sadzonki mają około 60 - 70 cm.

Żywotnik zachodni  Brobeck's Tower gdzie posadzić 

Tuja Brobeck’s Tower w szczególności polecana jest do niewielkich ogrodów przydomowych, a także do uprawy w pojemnikach. Może posłużyć do stworzenia niewielkiego żywopłotu. Ze względu na swój mały pokrój sprawdzi się także na balkonach i tarasach. Chętnie wybierana do nasadzeń w donicach.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach i w kompozycjach.

DEEF-223AB
24 Przedmioty
Komentarze (0)