Buk pospolity, Fagus sylvatica Dawyck Purple C5
search
  • Buk pospolity, Fagus sylvatica Dawyck Purple C5

Buk pospolity, Fagus sylvatica Dawyck Purple C5

109,00 zł
Brutto wiosna 2024

Buk pospolity odmiana Dawyck Purple to wolno rosnące, małe drzewko o efektownie kolumnowej koronie. Dorasta do kilku metrów wysokości. Ma ciemnoczerwone liście, które jesienią przebarwiają się na kolor ciemnobrązowy. Jest to wymarzone drzewo do każdego ogrodu, jako bardzo silny akcent kolorystyczny o wąskim pokroju.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Buk pospolity Dawyck Purple piękne kolumnowe drzewo do ogrodu

Buk pospolity odmiana Dawyck Purple to wolno rosnące, małe drzewko o efektownie kolumnowej koronie. Dorasta do kilku metrów wysokości. Ma ciemnoczerwone liście, które jesienią przebarwiają się na kolor ciemnobrązowy. Jest to wymarzone drzewo do każdego ogrodu, jako bardzo silny akcent kolorystyczny o wąskim pokroju. Idealna odmiana na soliter.

Jakie wymagania ma Buk pospolity Dawyck Purple

Najlepsze podłoże dla Buka to każda gleba ogrodowa, lubi podłoża żyzne najlepiej umiarkowanie wilgotna. Miejsca słoneczne aby liście ładnie się wybarwiały. Buki nie są wymagające i rosną łatwo. Są drzewami długowiecznymi. Buk Dawyck Purple jest mrozoodporny, odporny na zanieczyszczenia powietrza.

  • przepuszczalna żyzna, najlepiej o stałym poziomie wód gruntowych
  • najlepiej obojętne pH
  • gleba umiarkowanie wilgotna
  • stanowisko słoneczne lub z rozproszonym światłem

Nawożenie i pielęgnacja Buka pospolitego

Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi bądź naturalnym obornikiem doskonale wpływa na wzrost i zdrowotność Buka Dawyck Purple.

Nawożenia Buków tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do drzew liściastych bądź nawozy uniwersalne. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Czy drzewo Buka pospolitego należy obcinać?

Gałęzie Buka pospolitego nie trzeba formować, drzewo nie wymaga cięcia. Jedynie w przypadku gdy któraś z gałęzi przeszkadza, zachodzi np. na budynek, podjazd można ją usunąć. Rośnie równo i ma zwartą koronę.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Buka Dawyck Purple z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 5 litrów - C5.

Sadzonki są ukorzenione - nie z gruntu, wysokości 90 do 110 cm z pędami bocznymi, szczepione nisko.

Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niej piękny okazy już w pierwszych latach po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Gdzie posadzić Buk pospolity Dawyck Purple?

Buki są idealnymi drzewami, które sadzi się jako pojedyncze okazy w ogrodzie. Pięknie będzie wyglądać jako dominujące drzewo w ogrodzie oraz jako szpaler kilku drzew, doskonała jako soliter. Jego kolumnowa korona pięknie wygląda podświetlona reflektorami.

Pięknie wygląda na zielonym tle, np. posadzony przed żywopłotem z thuji lub świerków.

Buk Dawyck Purple to odmiana bardzo dekoracyjna, szczególnie na wiosnę. Polecany jest do zestawień kolorystycznych w średnich i dużych ogrodach.

B517-42505
30 Przedmioty
Komentarze (0)