• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Actaea simplex, Pluskwica prosta, Świecznica Black Negligee C1,5
search
  • Actaea simplex, Pluskwica prosta, Świecznica Black Negligee C1,5
  • Actaea simplex, Pluskwica prosta, Świecznica Black Negligee C1,5

Actaea simplex, Pluskwica prosta, Świecznica Black Negligee C1,5

24,90 zł
Brutto

Pluskwica Black Negligee to wieloletnia, oryginalna bylina do ogrodu. Tworzy gęste, zwarte kępy, pierzastych, purpurowych liści, spośród których wyrastają pędy zakończone miododajnymi biało-różowymi kwiatostanami. W czasie kwitnienia dorasta do 1,5m wysokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pluskwica Black Negligee - bylina kolekcjonerska

Pluskwica to wyjątkowo dekoracyjna bylina do ogrodu. Wyróżnia się niesamowitym kolorem liści, spośród których pojawiają się wysokie pędy z atrakcyjnymi kwiatostanami. Wśród ogrodników Pluskwica znana jest znana również jako świecznica, wymiennie używane są też nazwy łacińskie Actaea lub Cimicifuga. Odmiana Black Negligee jest często poszukiwana przez kolekcjonerów oryginalnych egzemplarzy.

Pluskwica prosta  Black Negligee to wieloletnia bylina rosnąca w kępie, charakteryzuje się gęstymi, pierzastymi liśćmi w ciemno-purpurowym kolorze. Ponad niezwykle dekoracyjnymi liśćmi wyrastają sztywne i długie pędy zakończone kwiatostanami. W czasie kwitnienia świecznica wygląda oszałamiająco, jej drobne ale bardzo liczne kwiaty w biało-różowym kolorze układają się w puchate grona, które osiągają nawet 35 cm długości. Kwitnienie świecznicy trwa od sierpnia aż do października. Kępy mogą osiągać do 60cm szerokości a docelowa wysokość świecznicy wraz z kwiatami to ok 1,5m. 

Bylina Black Negligee to nie tylko ozdobna roślina ale również bardzo pożyteczna. Jej urocze kwiatostany są miododajne. Wytwarzają słodki zapach, który wabi pożyteczne owady do ogrodu. 

Świecznica - wymagania rośliny 

  • stanowisko lekko zacienione
  • gleba próchnicza, przepuszczalna
  • wilgotne podłoże

Świecznica to oryginalna roślina, dla której wybieramy miejsca o rozproszonym świetle, całkowity cień może ograniczyć kwitnienie rośliny. Bardzo dobrym pomysłem będzie sadzenie jej pod koronami drzew, które będą dawać półcień. Sadzona powinna być w próchniczej glebie, aby zabezpieczyć roślinę przed utratą wilgoci dobrze jest wyściółkować podłoże

Pluskwica jak zimuje?

Pluskwica to roślina, która nie wymaga wiele przygotowań do zimy, jest mrozoodporna. Późną jesienią wystarczy ściąć część nadziemną, ewentualnie można wyściółkować. Roślina mrozoodporna, zimuje w postaci podziemnych kłączy. 

Dla poprawy kondycji rośliny, na wiosnę stosujemy nawóz wieloskładnikowy. 

Jakie rośliny sprzedajemy?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo ogromny wybór roślin do ogrodu. Od lat zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin, wysyłamy rośliny prosto ze szkółki. 

Sadzonki Pluskwicy wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5 - zdrowe, gęste, ukorzenione sadzonki. Rośliny pakujemy odpowiednio, aby dotarły do Państwa w jak najlepszym stanie. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski od poniedziałku do czwartku, zazwyczaj wysyłamy w ciągu 24 godz.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Świecznica - dekoracyjna bylina do ogrodu

Świecznica to roślina, która bardzo dobrze czuje się w miejscach lekko zacienionych, bardzo dobrze wygląda sadzona pod koronami wysokich drzew. 

Okazałe, ciemne kępy liści świetnie kontrastują z zielonymi funkiami, które mają podobne upodobania co do miejsca i podłoża uprawy. Jeśli chcemy wybrać towarzystwo traw ozdobnych dla pluskwicy to zdecydujmy się na turzyce lub kosmatkę Igel - te gatunki nie potrzebują bezpośredniego słońca a dodatkowo są to zimozielone trawy

Pluskiwiaca bardzo dobrze wygląda na zboczach zarośli czy ciemniejszych miejscach ogrodu. Purpurowo-brązowe liście będą się wyróżniać na tle płożącego barwinka czy zimozielonej runianki japońskiej.

35A9-880E1
Komentarze (0)