Bodziszek kantabryjski, Geranium x cantanrigiense Karmina C2
search
  • Bodziszek kantabryjski, Geranium x cantanrigiense Karmina C2

Bodziszek kantabryjski, Geranium x cantanrigiense Karmina C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Bodziszek kantabryjski to wieloletnia bylina do ogrodu. Odmiana Karmina kwitnie latem, zachwyca miododajnymi kwiatami w różowo-fioletowym kolorze. Roślina do półcienia, szybko się rozrasta.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Długo kwitnąca bylina 

Bodziszek kantabryjski to wieloletnie długo kwitnąca bylina o aromatycznych liściach i dekoracyjnych, miododajnych kwiatach. Bylina łatwa w uprawie o intensywnym kwitnieniu jest bardzo chętnie wybierana do przydomowych ogrodów jak i przestrzeni miejskich.

Bodziszek kantabryjski Karmina

Bodziszek tworzy gęste, zwarte kępy zielonych i mocno powcinanych, pachnących liści . Bylina dość szybko się rozrasta, osiąga 45-60cm szerokości. Liście bardzo długo pozostają dekoracyjne, jesienią nabierają pięknych pomarańczowo-czerwonych kolorów

Bodziszek Karmina to bylina obficie kwitnąca całe lato. Od czerwca regularnie aż do jesieni pojawiają się różowo-fioletowe kwiaty o dłuższych pręcikach. W czasie kwitnienia dorasta do 25cm wysokość.

Jakie wymagania ma bodziszek?

  • stanowisko półcieniste, słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • lekko wilgotne, przepuszczalne podłoże

Bodziszek to łatwa bylina w uprawie, świetnie nadaje się do sadzenia w miejscach o rozproszonym świetle, jest chętnie wybieraną roślina na półcieniste rabaty. Bodziszek poradzi sobie w przeciętnej, lekko wilgotnej glebie. Unikajmy terenów mokrych, podłoże powinno być przepuszczalne.

Jak dbać o bodziszka kantabryjskiego w ogrodzie?

Bodziszek nie wymaga wielu skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to bylina intensywnie kwitnąca dlatego dobrze jest dostarczyć jej składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy przy rozpoczęciu okresu wegetacyjnego byliny. Powtarzalność nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybraliśmy. 

Nie musimy się martwić o zimowanie bodziszka w naszym klimacie, jest to bylina mrozoodporna. Późną jesienią wystarczy oczyścić roślinę z części nadziemnej, bodziszek zimuje w postaci podziemnych kłączy. Zabieg ten możemy wykonać również wczesną wiosną jeśli nie zdążymy przed zimą. 

Bodziszek jest chętnie wybierany do ogrodów nie tylko ze względów na walory dekoracyjne ale również wysoką odporność na choroby i szkodniki. Wykazuje też tolerancję na krótkotrwałą suszę

Sadzonki bodziszka - sprzedaż internetowa

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo duży wybór wieloletnich roślin do ogrodu. Wybieramy zawsze zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny

Sadzonki bodziszka wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów C2, odpowiednio zabezpieczamy roślin na czas transportu. 

Bodziszek kantabryjski - zastosowanie

Bodziszek to niska, kwitnąca bylina o kępiasto-rozłożystym pokroju, znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach i nie tylko. 

Bardzo dobrze rośnie w lekkim cieniu a do tego szybko się rozrasta to sprawia że bodziszek to świetna propozycja do zadarniania dużych powierzchni. Bardzo ładnie wygląda sadzony pod wysokimi drzewami, na skraju rabat tworzą zawarte obwódki. 

Bodziszek pięknie prezentuje się sadzony w większych grupach, tworzy gęste, kwietne dywany. 

Łany bodziszków możemy często spotkać w przestrzeni miejskich, parkach czy na osiedlach ponieważ wykazują bardzo duża tolerancję na zanieczyszczenia środowiska.

F0E8-43642
15 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)