Rumian rzymski, Chamaemelum nobile Plena C1
search
  • Rumian rzymski, Chamaemelum nobile Plena C1

Rumian rzymski, Chamaemelum nobile Plena C1

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rumian rzymski to zimozielona, kwitnąca bylina na słońce. Tworzy niskie gęste poduchy, kwitnie latem bardzo obficie. Odpowiednia bylina na słoneczne rabaty i skalniaki.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rumian rzymski Plena - kwitnąca, pachnąca bylina

Rumian rzymski, zwany również jako rumian szlachetny to zimozielona, niska bylina, bardzo obficie kwitnąca. Roślina kochająca słońce, bardzo prosta w uprawie. 

Rumian tworzy gęste, rozrastające się poduchy pierzastych zielonych liści, które wydzielają przyjemny ziołowo-jabłeczny aromat, który jest wyczuwalny po ich dotknięciu. Plena to odmiana o dość szybkim tempie wzrostu, dorasta do 20cm wysokości i osiąga ok 40cm średnicy. 

Bylina kwitnąca latem, od czerwca do sierpnia ponad zielonymi kępami pojawiają się liczne kwiaty jak duże stokrotki. Rumian Plena to bardzo intensywnie kwitnąca niska bylina, w całości pokrywa się uroczymi puchatymi białymi kwiatami z żółtym środkiem.

Rumian rzymski - jakie ma wymagania?

  • słoneczne stanowisko
  • przepuszczalne podłoże
  • gleba sucha, piaszczysta

Rumian rzymski to bardzo łatwa bylina w uprawie. Preferuje słoneczne, ciepłe miejsca, z powodzeniem może być sadzony w bezpośrednim słońcu. Poradzi sobie z mało żyznych glebach, poradzi sobie nawet w piaszczystych podłożach

Rumian szlachetny uprawa w ogrodzie

Jeśli szukamy wytrzymałej, wieloletniej byliny na słoneczne miejsca to rumian szlachetny będzie odpowiedni. Bylina przepięknie kwitnie, jej liście zdobią ogród nawet zimą a do tego świetnie czuje się w prażącym słońcu.

Przy uprawie rumianu nie musimy martwić się jego regularne podlewanie, toleruje okresy suszy. Rumian jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym, nie wymaga okrycia. Nie jest rośliną o dużym zapotrzebowaniu składników odżywczych, jednak dawka nawozu mu nie zaszkodzi.

Rumian po kwitnieniu należy przyciąć, zabieg ten zapobiega łysieniu okrywy i utrzymuje gęsty, estetyczny wygląd byliny.

Rumian szlachetny, rzymski - sadzonki

Od lat zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin, sklep Ogrodowa Galeria powstał aby dostarczać na terenie całej Polski rośliny do Waszych wymarzonych ogrodów.

Rumian rzymski sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1 litra C1, zawsze wybieramy dla Was zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione sadzonki.

Rumian rzymski - bylina na słoneczne rabaty

Rumian rzymski to niska bylina ozdobna, która doskonale sprawdzi się do zadarniania niewielkich powierzchni w słonecznych i mało żyznych ogrodach. Może być wykorzystany jako roślina okrywowa, sadzony przed wyższymi krzewami kwitnącymi np budleją Dawida czy krzewuszką.

Rumian to świetna propozycja do obsadzania skarp czy murków, wypełniania przestrzeni między kamieniami. Z powodzeniem może być sadzony na sklniakach w połączeniu z floksami, szydlastymi, żagwinami. Rumin może być łączony z macierzankami, stworzą kolorowy dywan.

703B-502A5
11 Przedmioty
Komentarze (0)