• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Cosmopolitan C2
search
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Cosmopolitan C2

Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Cosmopolitan C2

18,90 zł
Brutto

Liliowiec Cosmopolitan to miniaturowa  odmiana liliowca o koralowych kwiatach. W czasie kwitnienia dorasta do 40m wysokości. Bardzo obficie kwitnie całe lato. Liliowce to byliny kochające słońce, odporne na mróz i suszę.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny długo kwitnące do ogrodu. Liliowce wieloletnie. 

Liliowiec to długowieczna bylina o dekoracyjnych kwiatach wyrastających z gęstej kępy wąskich, długich zielonych liści. Liliowiec naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii, przez swoje atrakcyjne kwiaty i małe wymagania stał się bylina dekoracyjna znaną na całym świecie.

Liliowiec jest wieloletnią rośliną do ogrodu, chętnie wybierany na słoneczne rabaty. Jego uprawa jest bardzo prosta a kwitnienie niezwykle efektowne. Wybór liliowców jest ogromny, znajdziemy wysokie jak i karłowe odmiany o przeróżnych kolorach. 

Niskie odmiany liliowców - liliowiec Cosmopolitan

Cosmopolitan to miniaturowa odmiana liliowców, wyróżnia się pięknymi kwiatami z falowanym  brzegiem. Tworzy gęstą kępę zielonych, łukowato wygiętych liści dorastających do 40cm. Latem wytwarza sztywne pędy, zakończone kilkoma pąkami kwiatowymi. Zielone zawarte liście są pięknym tłem dla koralowych liliowców

Kwiaty o przepięknej pomarańczowo-różowej barwie występują bardzo liczne. W pełni rozwinięte kwiaty liliowca utrzymują się jeden dzień, mimo to liliowce uważane są za jedne z najdłużej kwitnących bylin. Wytwarzają liczne pędy, które rozwijają kilka kwiatów dziennie przez całe lato. 

Co lubi liliowiec?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowce to dekoracyjne byliny ogrodowe o niewielkich wymaganiach, bardzo dobre dla osób, które rozpoczynają przygodę z roślinami ozdobnymi. Liliowce bardzo dobrze czują się w miejscach nasłonecznionych, gdzie zawiązują największą ilość kwiatów. Poradzą sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. 

Czy liliowce trzeba przycinać?

Liliowiec jest byliną, którą ścinamy przed zimą. Zabieg ten wykonujemy aby ograniczyć ryzyko chorób grzybowych, które mogłyby się rozwinąć w liściach. 

Kwitnienie liliowca jest długie, przez całe lato wyrastają nowe pędy kwiatowe, dlatego należy usuwać przekwitłe kwiatostany aby nie osłabiać rośliny. 

Nawożenie bylin w ogrodzie.

Liliowce to rośliny obficie kwitnące, dlatego potrzebują odpowiedniej ilości składników odżywczych. Nawożenie wykonujemy wiosną, wraz z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego, jego powtarzalność zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Liliowiec odporna kwitnąca bylina do ogrodu

Liliowce od lat królują na rabatach w naszych ogrodach, chętnie wybierane ze względu na  dużą tolerancję na trudne warunki warunki uprawy. 

Bardzo dobrze znoszą okresową, letnią suszę ponieważ ich system korzeniowy jest dość głęboki. Liliowiec to roślina wieloletnia, mrozoodporna bardzo dobrze zimuje i nie wymaga okrycia na zimę. 

Najpiękniejsze liliowce - sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny.

Liliowce - dekoracyjne byliny do ogrodu

Liliowiec jest rośliną bardzo często spotykaną w ogrodach, jego liczne kwiaty będą zdobić niejedną letnią rabatę

Liliowce bardzo ładnie wyglądają posadzone w pobliżu zbiorników wodnych. Mogą być sadzone na zboczu skarp, wzdłuż ścieżek.

Warto mieszać kolorowe odmiany liliowców, uzyskamy wówczas barwne łany utrzymujące się aż do jesieni.

81B4-810DB
Komentarze (0)