• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Konwalia majowa, Convallaria majalis Rosea C2
search
  • Konwalia majowa, Convallaria majalis Rosea C2

Konwalia majowa, Convallaria majalis Rosea C2

15,90 zł
Brutto

Rosea to odmiana konwalii majowej o różowych, pachnących kwiatach. Bylina wieloletnia, szybko rozrastająca się do półcienistych ogrodów. Dorasta do 20cm wysokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Konwalia majowa - wiosenna bylina do półcienia

Konwalia majowa jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych bylin kwitnących wiosną. Naturalnie można ją spotkać w lasach na terenie całej Polski, w ogrodach przydomowych wykorzystywana jako roślina dekoracyjna.

Konwalia majowa to przepiękna bylina o niewielkim wzroście, dorasta do 20 cm wysokości. Wytwarza długie, ostro zakończone liście, które na jesień zabierają żółtych kolorów.

Konwalia Rosea - odmiana konwalii o różowych kwiatach

Odmiana Rosea to konwalia charakteryzująca się wyjątkowo dekoracyjnymi kwiatami. Na nie wysokich łodygach tworzy grona złożone z delikatnych dzwoneczków. Odmiana ta wyróżnia się pięknymi różowymi kwiatami, pojawiającymi się w maju. Kwiaty konwalii wytwarzają intensywny zapach, który roznosi się po całym ogrodzie. 

Jakie wymagania ma konwalia?

  • stanowisko półcieniste, cieniste 
  • gleby próchnicze
  • umiarkowanie wilgotne podłoże 

Konwalia majowa to bylina kwitnąca, która bardzo dobrze rośnie w miejscach półcienistych. W całkowitym cieniu jej kwitnienie będzie słabsze. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, dobrze aby podłoże było przepuszczalne i lekko wilgotne. 

Uprawa konwalii majowej w ogrodzie

Konwalia w ogrodzie nie wymaga wiele pracy z naszej strony, jednak jak każda bylina kwitnąca bardzo dobrze reaguje na dostarczanie składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego powtarzalność zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Konwalia bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia. Późną jesienią po pierwszych przymrozkach oczyszczamy roślinę z nadziemnej części, konwalia zimuje w podziemnych kłączach. Konwalia jest bardzo rzadko atakowana przez choroby i szkodniki. 

Różowa konwalia - zastosowanie

Konwalia majowa to urocza bylina bardzo często wykorzystywana jako roślina okrywowa do półcienistych miejsc, dobrze wygląda sadzona pod wysokimi drzewami. Konwalia rozrasta się bardzo szybko za pomocą podziemnych rozłogów, jeśli chcemy ograniczyć jej rozrost, powinna być sadzona przy użyciu taśm odgradzających korzenie. 

Konwalie w ogrodzie dodają romantyzmu, pasują do leśnych, wiejskich ogrodów. Powinne być sadzone na lekko zacienienionych rabatach, bardzo ładnie wyglądają nad brzegiem strumyków czy oczek wodnych. Konwalie to doskonałe byliny do sadzenia w doniczkach do dekoracji północnych balkonów i tarasów. 

W miejskich parkach bardzo często można spotkać dywany konwalii, ponieważ to roślina o wysokiej odporności na zanieczyszczenia środowiska. Kwiaty konwalii bardzo często wykorzystywane do kompozycji bukietowych.

8AFC-16110

Zobacz także

Komentarze (0)