• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Konwalia majowa, Convallaria majalis  C2
search
  • Konwalia majowa, Convallaria majalis  C2
  • Konwalia majowa, Convallaria majalis  C2

Konwalia majowa, Convallaria majalis C2

12,90 zł
Brutto

Konwalia majowa to pachnąca wiosenna bylina. Dorasta do 20cm, na przełomie kwietnia i maja pojawiają się białe kwiaty o intensywnym zapachu. Konwalia to idealna bylina do zadarniania półcienistych, dużych terenów, jest mrozoodporna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Konwalia majowa - pachnąca wiosenna bylina

Konwalia majowa jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych bylin kwitnących wiosną. Naturalnie można ją spotkać w lasach na terenie całej Polski, w ogrodach przydomowych wykorzystywana jako roślina dekoracyjna.

Konwalia majowa to przepiękna bylina o niewielkim wzroście, dorasta do 20 cm wysokości. Wytwarza długie, ostro zakończone liście, które na jesień zabierają żółtych kolorów.

Konwalia charakteryzuje się wyjątkowo intensywnym zapachem kwiatów, które pojawiają się w maju. Dzwonkowate białe kwiaty konwalii zebrane są grona, które pięknie kontrastują z soczyście zielonymi liśćmi. 

Jakie wymagania ma konwalia?

  • stanowisko półcieniste, cieniste 
  • gleby próchnicze
  • umiarkowanie wilgotne podłoże 

Konwalia majowa to bylina kwitnąca, która bardzo dobrze rośnie w miejscach półcienistych. W całkowitym cieniu jej kwitnienie będzie słabsze. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, dobrze aby podłoże było przepuszczalne i lekko wilgotne. 

Uprawa konwalii majowej w ogrodzie

Konwalia w ogrodzie nie wymaga wiele pracy z naszej strony, jednak jak każda bylina kwitnąca bardzo dobrze reaguje na dostarczanie składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, jego powtarzalność zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Konwalia bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia. Późną jesienią po pierwszych przymrozkach oczyszczamy roślinę z nadziemnej części, konwalia zimuje w podziemnych kłączach. Konwalia jest bardzo rzadko atakowana przez choroby i szkodniki. 

Jak wykorzystać konwalie w ogrodzie?

Konwalia majowa to urocza bylina bardzo często wykorzystywana jako roślina okrywowa do półcienistych miejsc, dobrze wygląda sadzona pod wysokimi drzewami. Konwalia rozrasta się bardzo szybko za pomocą podziemnych rozłogów, jeśli chcemy ograniczyć jej rozrost, powinna być sadzona przy użyciu taśm odgradzających korzenie. 

Konwalie w ogrodzie dodają romantyzmu, pasują do leśnych, wiejskich ogrodów. Powinna być sadzone na lekko zacienionych rabatach, bardzo ładnie wyglądają nad brzegiem strumyków czy oczek wodnych. Konwalie to doskonałe byliny do sadzenia w doniczkach do dekoracji północnych balkonów i tarasów. 

Białe kwiaty konwalii, bardzo często można spotkać w miejskich parkach, ponieważ są niezwykle odporne na zanieczyszczenia środowiska

AE8C-11111

Zobacz także

Komentarze (0)