Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2
search
  • Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2
  • Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2
  • Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2
  • Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2
  • Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2

Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Nana Gracilis C2

35,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Ta odmiana cyprysika, ma charakter karłowy. Nana Gracilis wykazuje bardzo wolne tempo wzrostu. Cechuje go szeroko stożkowy, nieregularny pokrój. Posiada krótkie oraz muszlowato skręcone rozgałęzienia. Są one błyszczące, mają kolor ciemnozielony.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Cyprysik tępołuskowy Nana Gracilis karłowy krzew

Ta odmiana cyprysika, ma charakter karłowy. Nana Gracilis wykazuje bardzo wolne tempo wzrostu. Cechuje go szeroko stożkowy, nieregularny pokrój. Posiada krótkie oraz muszlowato skręcone rozgałęzienia. Są one błyszczące, mają kolor ciemnozielony

Cyprysik tępołuskowy Nana Gracilis wymagania uprawowe

Nana Gracilis lubi rosnąć na dosyć żyznych i wilgotnych glebach. Najlepiej rośnie również na stanowisku osłoniętym. Efektywnie rozwija się, posadzony w miejscach o dużej ekspozycji na słońce, jak również w częściowym zacienieniu. Bardzo dobrze toleruje niskie temperatury otoczenia. Po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość w granicach do 0,5 m średnicy

  • żyzne i wilgotne gleby
  • miejsca nasłonecznione lub lekko zacienione
  • nie lubi przeciągów

Nawożenie i pielęgnacja Cyprysika tępołuskowego Nana Gracilis

W uprawie Cyprysików dobrze zastosować nawożenie, pozytywnie wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia Cyprysików tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu cyprysików - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Cyprysik tępołuskowy Nana Gracilis należy obcinać?

Krzewy tej odmiany cyprysika nie trzeba ciąć. Rozrastają się powoli i tworzy zwarty krzew o pofalowanej formie. Nie ma tendencji do bujania i rozrastania ponad formę

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Cyprysika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Cyprysik tępołuskowy Nana Gracilis gdzie posadzić 

Cyprysik Nana Gracilis to bardzo popularny iglak, chętnie sadzony w ogrodach i donicach.

Odmiana ta jest szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się posadzony w grupie po kilka sztuk oraz z niskimi trawami ozdobnymi np. Rozplenica Little Bunny, Turzyca Everest oraz Turzyca Ribbon Falls.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach. Idealnie pasuje również do ogrodów skalnych oraz ogrodów japońskich.

2CE5-70688
100 Przedmioty
Komentarze (0)