Jałowiec płożący, Juniperus norizontalis Icee Blue C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus norizontalis Icee Blue C2

Jałowiec płożący, Juniperus norizontalis Icee Blue C2

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tworzy gęste i srebrzyste kobierce. Jego charakterystyczne, wałeczkowate pędy pełzają płasko po ziemi.  Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igiełek w okresie zimy - wygląda jak oszroniony.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Icee Blue to średnich rozmiarów płożący jałowiec

Krzew iglasty, jakim jest jałowiec płożący Icee Blue to odmiana o płaskim pokroju i średnim tempie wzrostu. Dorasta po 10 latach osiąga nie więcej niż 15 cm wysokości i 1 m średnicy. Tworzy gęste i srebrzyste kobierce. Jego charakterystyczne, wałeczkowate pędy pełzają płasko po ziemi.  Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igiełek w okresie zimy - wygląda jak oszroniony. Ze względu na piękne przebarwienie igieł na srebrzysty jakby zmrożony kolor jest rośliną bardzo dekoracyjną. Piękny wieloletni i mrozoodporny dywan.

Jakie wymagania ma jałowiec płożący Icee Blue

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Odmianę Icee Blue cechuje także duża mrozoodporność. Jest jałowcem średnich rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,15 m przy szerokości 1m. Jest to jedna z najładniejszych odmian jałowca płożącego do małych ogrodów o srebrzystym kolorze.

  • jest odmianą na stanowiska bardzo nasłonecznione
  • lubi klimat suchy i gorący
  • nie lubi miejsc cienistych o dużej wilgotności 
  • bardzo dobrze rośnie niemal w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i mokre podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Icee Blue igływyjątkowo ładne w kolorze srebrzystym.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec płożący Icee Blue rośnie dość wolno i rozrasta się do średnich rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec płożący Icee Blue gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się m. in. przy tworzeniu tzw. trawników jałowcowych. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój dywanowy i okrywowy charakter. 

Iced Blue świetnie sprawdzi się wykorzystany do wytwarzania kolorystycznych zestawień. Doskonale nadaje się również do zastosowania w charakterze rośliny okrywowej. Ponadto uświetni skalniaki, wrzosowiska. Nadaje się również do uprawy w dużych pojemnikach. Bywa często wykorzystywany do umacniania skarp

Krzew ten szczególnie zalecany jest do małych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie, wokół kamieni.

B5F7-800A9
100 Przedmioty
Komentarze (0)