Żywotnik zachodni Thuja Occidentalis Teddy Gold C2
search
  • Żywotnik zachodni Thuja Occidentalis Teddy Gold C2
  • Żywotnik zachodni Thuja Occidentalis Teddy Gold C2

Żywotnik zachodni Thuja Occidentalis Teddy Gold C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Teddy to zwarta i bardzo karłowa odmiana Żywotnika. Kulisto jajowata zwarta forma nie wymagająca formowania. Cechuje się charakterystycznymi, gęsto ułożone i cienkie pędy. Dodatkowo pokryte są one igiełkami u form w wieku młodocianym. Mają one kolor żółto zielony.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żywotnik zachodni Teddy Gold kulisto jajowaty krzew

Teddy to zwarta i bardzo karłowa odmiana Żywotnika. Kulisto jajowata zwarta forma nie wymagająca formowania. Cechuje się charakterystycznymi, gęsto ułożone i cienkie pędy. Dodatkowo pokryte są one igiełkami u form w wieku młodocianym. Mają one kolor żółto zielony. Krzew wyglądem przypomina małego cyprysika.

Żywotnik zachodni Teddy Gold wymagania uprawowe

Krzew nie jest szczególnie wymagający w uprawie, wymaga jednak dosyć żyznych i wilgotnych gleb. Najlepiej nadaje się do sadzenia w miejscach, wykazujących duże nasłonecznienie gdyż posiada ładnie wybarwione na żółto igły. Bardzo dobrze znosi niskie temperatury otoczenia. Po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość na poziomie około 0,3 m. Mało wymagający i mrozoodporny.

  • żyzne i wilgotne gleby

  • miejsca nasłonecznione lub lekko zacienione

Nawożenie i pielęgnacja Thuji Teddy Gold

Żywotniki nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia żywotników tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj/żywotników.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu żywotników - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy żywotnik Teddy Gold należy obcinać?

Krzewy tej odmiany żywotnika nie trzeba ciąć. Rozrastają się bardzo powoli i tworzy zwarty krzew o kulisto jajowatej formie. Odmiana Tuji Teddy Gold jest krzewem samo formującym się.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki żywotnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Żywotnik zachodni Teddy Gold gdzie posadzić

Odmiana ta jest szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych, doniczek, skalniaków. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się posadzony w grupie po kilka sztuk oraz z niskimi trawami ozdobnymi. 

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach.  

8CD6-64698
4 Przedmioty
Komentarze (0)