Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Strawberry Candy C2
search
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Strawberry Candy C2
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Strawberry Candy C2

Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Strawberry Candy C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Liliowiec Strawberry Candy to wyjątkowo dekoracyjna odmiana liliowca o koralowo-różowych kwiatach. W czasie kwitnienia dorasta do 65cm wysokości. Bylina o jadalnych kwiatach, idealna do słonecznych ogrodów. Odporny na niskie temperatury.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Najpiękniejsze byliny wieloletnie

Liliowiec to długowieczna bylina o gęstych, zielonych, równowąskich liściach i dekoracyjnych kwiatach. Bardzo często spotykane w przydomowych ogrodach, choć pierwotnie wywodzą się z terenów Japonii i Chin. 

Tworzą rozrastające się kępy, pośród których na sztywnych pędach rozwijają się okazałe kwiaty. Liliowiec kwitnie bardzo intensywnie całe lato, w pełni rozwinięty kwiat utrzymuje się jeden dzień. Dorosłe sadzonki potrafią wytworzyć ogromne ilości kwiatów

Liliowce ogrodowe to łatwe rośliny w uprawie, kwitną niezawodnie co roku. W naszym sklepie znajdziecie Państwo najpiękniejsze odmiany liliowców, zarówno karłowe jaki i wyższe propozycje. 

Najpiękniejsze odmiany liliowców - Liliowiec Strawbery Candy

Strawberry Candy to najpiękniejsza odmiana liliowca o średnim wzroście, wyhodowana została przez Pata Stamile’a z USA, nagrodzona wieloma nagrodami.

W czasie kwitnienia dorasta do 65 cm wysokości, tworzy bardzo liczne kwiatostany o średnicy 11-12cm. Kwiaty występują w bardzo oryginalnym koralowo-różowym kolorze z ciemno-czerwonym oczkiem. Brzegi płatków są delikatne pofalowane. 

Uprawa liliowców

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowiec to cenna kwitnąca bylina do ogrodu, nie ma wysokich wymagań w uprawie. Bardzo dobrze znosi nasłonecznione miejsca, może być sadzony w lekkim cieniu jednak może to skutkować mniejszą ilością kwiatów. Wystarczy mu przeciętna gleba ogrodnicza. 

Pielęgnacja liliowców w ogrodzie

Liliowiec to niezwykle dekoracyjna bylina do ogrodu, która obsypuje się kwiatami a przy tym nie wymaga wiele pracy z naszej strony. 

Liliowiec kwitnie długo i obficie dlatego aby poprawić kondycję rośliny zalecamy dostarczanie składników odżywczych. Nawożenie dobrze jest rozpocząć wraz z początkiem sezonu wegetacyjnego i powtarzać z zależności od tego jaki stosujemy nawóz.

Regularne usuwanie przekwitłych kwiatostanów pozwoli zachować estetyczny wygląd rośliny a także pozwoli na rozwój nowych kwiatów

Zimowanie liliowców w ogrodzie

Nie musimy się martwić o liliowce zimą, bardzo dobrze zimują w naszym klimacie. Późną jesienią, po pierwszych przymrozkach liliowce tniemy nisko nad ziemią. Liliowce to rośliny w pełni mrozoodporne i zimujące w korzeniu. 

Najpiękniejsze liliowce - sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny.

Liliowiec - zastosowanie 

Strawberry Candy to najładniejsza odmiana liliowca, nie bez powodu jest najchętniej sadzoną odmianą w przydomowych ogrodach. Liliowiec ceniony za długie i obfite kwitnienie bardzo dobrze wygląda na słonecznych rabatach z innymi kwitnącymi bylinami czy trawami ozdobnymi. 

Liliowiec tworzy zwarte kępy, które bardzo dobrze wyglądają na zboczu skarp czy na brzegu oczek wodnych.

AE01-806CC
2 Przedmioty
Komentarze (0)