Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Autumn Red C2
search
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Autumn Red C2

Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Autumn Red C2

18,90 zł
Brutto

Liliowiec Autumn Red to najstarsza odmiana liliowca o czerwono-żółtych kwiatach. W czasie kwitnienia dorasta do 1m wysokości. Bardzo obficie kwitnie całe lato. Liliowce to byliny kochające słońce, odporne na mróz i suszę.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Liliowce, długowieczne rośliny do ogrodu

Liliowiec to wieloletnia bylina o efektownych kwiatach wyrastających z gęstej kępy wąskich, długich zielonych liści. Liliowiec naturalnie występuje w Azji wschodniej ale dzięki walorom dekoracyjnym i małym wymagającym stał się rośliną ozdobną znaną na całym świecie. 

Liliowiec jest cenioną, długowieczną rośliną do ogrodu, chętnie wybierany na słoneczne rabaty. Jego uprawa jest bardzo prosta a kwitnienie niezwykle efektowne. Wybór liliowców jest ogromny, różnią się od siebie kolorem i wielkością, W naszym sklepie pragniemy przedstawić najpiękniejsze odmiany do Waszych ogrodów.

Liliowiec o czerwonych kwiatach Autumn Red 

Autumn Red to najstarsza odmiana liliowca o dużej ilości pojawiających się kwiatów. Tworzy gęste kępy długich, jasnozielonych liści, wygiętych na zewnątrz. Latem wytwarza długie, sztywne pędy kwiatowe o długość 1m. Od czerwca do sierpnia ukazują się duże pięciopłatkowe czerwone kwiaty z żółtą gardzielą. Płatki są zdobione żółtą pręgą, przebiegającą przez środek. 

Odmiana wyróżnia się wyjątkowo obfitym kwitnieniem, w pełni rozwinięte kwiaty utrzymują się jeden dzień. Nieprzerwanie codziennie, przez całe lato pojawiają się nowe kwiaty.

Jakie wymagania mają liliowce w ogrodzie?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowce to wyjątkowo dekoracyjne kwiaty ogrodowe o małych wymaganiach, nawet początkujący ogrodnicy nie będą mieli problemów z ich uprawą. Liliowce nazywane są kwiatami słońca, najlepiej czują się dobrze nasłonecznionych miejscach. Posadzone w półcieniu też sobie poradzą jednak ich kwitnienie będzie słabsze. Są tolerancyjne co do gleby, mogą być sadzone w przeciętnym podłożu ogrodniczym.

Liliowiec uprawa w ogrodzie

Liliowiec to byliny kwitnące, które nie wymagają od nas skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Przez całe lato możemy cieszyć się pięknymi kwiatami, a regularne usuwanie przekwitłych kwiatów, wówczas roślina nie będzie traciłą energi na zawiązywanie nasion. Liliowce powtarzają kwitnienie jeśli przycinamy pędy już przekwitłe. 

Przy uprawie liliowców w ogrodzie warto wspomnieć o ich nawożeniu, są to rośliny kwitnące dlatego powinny mieć dostarczane składniki odżywcze. Nawożenie wykonujemy wiosną, wraz z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego, jego powtarzalność zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Liliowiec odporna kwitnąca bylina do ogrodu

Od lat w ogrodach sadzimy liliowce, wynika to zarówno z ich dekoracyjnych kwiatów jak i dlatego, że są to rośliny wyjątkowo odporne

Mają głęboki system korzeniowy, co pomaga im przetrwać okresową suszę, Sadząc liliowce w ogrodzie nie musimy się martwić o ich zimowanie. Liliowiec to roślina mrozoodporna i w naszym klimacie nie wymaga okrycia na zimę. Przed zimą ścinamy część nadziemną, liliowiec zimuje w korzeniu a na wiosnę tworzy gęstą kępę nowych liści. 

Najpiękniejsze liliowce - sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny.

Liliowce - dekoracyjne byliny do ogrodu

Liliowiec jest rośliną bardzo często spotykaną w ogrodach, jego liczne kwiaty będą zdobić niejedną letnią rabatę

Liliowce bardzo ładnie wyglądają posadzone w pobliżu zbiorników wodnych. Mogą być sadzone na zboczu skarp, wzdłuż ścieżek.

Warto mieszać kolorowe odmiany liliowców, uzyskamy wówczas barwne łany utrzymujące się aż do jesieni

9FA9-994B7
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)