Liatra kłosowa, Liatris spicata Różowa  C 1,5
search
  • Liatra kłosowa, Liatris spicata Różowa  C 1,5
  • Liatra kłosowa, Liatris spicata Różowa  C 1,5

Liatra kłosowa, Liatris spicata Różowa C 1,5

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Liatra kłosowa to bylina o wąskich, zielonych liściach i pięknych podłużnych, puchatych kwiatostanach w różowym kolorze. Liatra świetnie sprawdzi się w słonecznych miejscach w ogrodzie, jest to roślina miododajna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wieloletnie byliny kwitnące

Liatra kłosowa liatris spicata to wieloletnia, kwitnąca bylina o dekoracyjnych kwiatostanach. Poszukując odpowiedniej byliny na słońce i suszę, liatra kłosowa będzie odpowiednią propozycją kwitnie niezawodnie co roku a do tego radzi sobie w trudnych warunkach. 

Różowa liatra kłosowa

Liatra to bylina ceniona za bardzo intensywne kwitnienie a przy tym małe wymagania. Bylina tworzy kępę trawiastych liści spośród których latem wyrastają długie, smukłe pędy zakończone kwiatostanami. 

Liatra kłosowa kwitnie latem, pojawiają się kolbowate kwiatostany w różowym kolorze. Kwiaty otwierają się stopniowo od góry ku dołowi, wydzielają delikatny zapach przyciągając tym motyle i pszczoły do ogrodu. W czasie kwitnienia liatra o różowo-purpurowych kwiatach osiąga do 70 cm wysokości.

Jakie wymagania ma liatra?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodnicza 
  • przepuszczalne podłoże

Liatra kłosowa to bylina o bardzo małych wymaganiach, idealna do sadzenia w słonecznych częściach ogrodu. Jest niezwykle tolerancyjna co do gleby, poradzi sobie nawet w mało żyznych ziemiach. Może być sadzona w podłożach piaszczystych a nawet żwirowych. 

Bylina mrozoodporna

Jeśli szukasz bylina na słoneczne miejsca, gdzie ziemia jest mało żyzna to z powodzeniem możesz posadzić tam liatrę. Kwitnie niezawodnie co roku, bardzo dobrze znosi okresową suszę i jest w pełni mrozoodporna

Oczywiście dobrze jest stosować nawozy wieloskładnikowe, które dostarczają substancji odżywczych, wówczas kwitnienie będzie jeszcze intensywniejsze, 

Różowa liatra sadzonki

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo ogromny wybór roślin do ogrodu. Od lat zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin, wysyłamy rośliny prosto ze szkółki. 

Sadzonki Liatry wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5 - zdrowe, gęste, ukorzenione sadzonki. Rośliny pakujemy odpowiednio, aby dotarły do Państwa w jak najlepszym stanie. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski od poniedziałku do czwartku, zazwyczaj wysyłamy w ciągu 24 godz.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Wysoka bylina o różowych kwiatach

Liatra kłosowa bardzo dobrze czuje w słonecznych miejscach, dlatego warto ją sadzić w południowych częściach ogrodu gdzie będzie mogła dobrze rosnąć. Jest świetnym uzupełnieniem dla bylin kwitnących latem

Różowe, puchate kwiatostany  będą pięknie wyglądać pośród kolorowych jeżówek, webrbeny patagońskiej czy rudbeki. Wysoka bylina o różowych kwiatach będzie się pięknie prezentować posadzona za niższymi roślinami np żółty liliowiec Stella de Oro, liliowiec Mini Pearl.

Kwitnące byliny zawsze bardzo dobrze wyglądają w wspólnych nasadzeniach z trawami ozdobnymi. Do takich aranżacji wykorzystaj trawy, które dobrze czują się w słońcu jak miskant, rozplenica.

Kwiaty liatry długo zachowują świeżość dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane w kompozycjach florystycznych.

3988-602DA
14 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)