• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Liatra kłosowa, Liatris spicata Alba 1,5
search
  • Liatra kłosowa, Liatris spicata Alba 1,5

Liatra kłosowa, Liatris spicata Alba 1,5

13,90 zł
Brutto

Liatra kłosowa Alba to wieloletnia bylina kwitnąca o białych, miododajnych kwiatach, dorasta do 70cm, kwitnie całe lato. Bylina idealna na suche i mało żyzne gleby.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na słońce i suszę

Liatra kłosowa liatris spicata to wieloletnia, kwitnąca bylina o dekoracyjnych kwiatostanach. Poszukując odpowiedniej byliny na słońce i suszę, liatra kłosowa będzie odpowiednią propozycją kwitnie niezawodnie co roku a do tego radzi sobie w trudnych warunkach. 

Biała liatra kłosowa

Liatra to bylina ceniona za bardzo intensywne kwitnienie a przy tym małe wymagania. Bylina tworzy kępę trawiastych liści spośród których latem wyrastają długie, smukłe pędy zakończone kwiatostanami. 

Kwiatostany białej liatry są niezwykle charakterystyczne, przypominają świece. Pionowe, puszyste kwiatostany otwierają się stopniowo od góry do dołu. Liatra kwitnie od lipca do sierpnia jej atrakcyjne kwiaty nie tylko przyciągają spojrzenia ale również wabią do ogrodu pożyteczne owady zapylające. Liatra to wysoka bylina, w czasie kwitnienia dorasta do 70cm wysokości, pięknie wygląda sadzona jako tło dla niższych roślin.

Liatra kłosowa uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodnicza 
  • przepuszczalne podłoże

Liatra kłosowa to bylina o bardzo małych wymaganiach, idealna do sadzenia w słonecznych częściach ogrodu. Jest niezwykle tolerancyjna co do gleby, poradzi sobie nawet w mało żyznych ziemiach. Może być sadzona w podłożach piaszczystych a nawet żwirowych. 

Bylina na ciężkie warunki 

Jeśli szukasz bylina na słoneczne miejsca, gdzie ziemia jest mało żyzna to z powodzeniem możesz posadzić tam liatrę. Kwitnie niezawodnie co roku, bardzo dobrze znosi okresową suszę i jest w pełni mrozoodporna

Oczywiście dobrze jest stosować nawozy wieloskładnikowe, które dostarczają substancji odżywczych, wówczas kwitnienie będzie jeszcze intensywniejsze, 

Biała liatra sadzonki

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo ogromny wybór roślin do ogrodu. Od lat zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin, wysyłamy rośliny prosto ze szkółki. 

Sadzonki Liatry wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5 - zdrowe, gęste, ukorzenione sadzonki. Rośliny pakujemy odpowiednio, aby dotarły do Państwa w jak najlepszym stanie. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski od poniedziałku do czwartku, zazwyczaj wysyłamy w ciągu 24 godz.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Liatra Alba - zastosowanie w ogrodzie, kompozycje

Liatra kłosowa bardzo dobrze czuje w słonecznych miejscach, dlatego warto ją sadzić w południowych częściach ogrodu gdzie będzie mogła dobrze rosnąć. Jest świetnym uzupełnieniem dla bylin kwitnących latem. Białe wyprostowane kwiatostany będą pięknie wyglądać pośród kolorowych jeżówek, pysznogłówki czy floksów wiechowatych. Liatra biała to wysoka bylina, jako niższe piętro przed nią będzie dobrze wyglądał floks szydlasty, goździk postrzępiony.

Kwitnące byliny zawsze bardzo dobrze wyglądają w wspólnych nasadzeniach z trawami ozdobnymi. Do takich aranżacji wykorzystaj trawy, które dobrze czują się w słońcu jak miskant, rozplenica, proso.

18C6-17890

Zobacz także

Komentarze (0)