Aktinidia ostrolistna Kiwi, Actinidia arguta Issai C2
search
  • Aktinidia ostrolistna Kiwi, Actinidia arguta Issai C2

Aktinidia ostrolistna Kiwi, Actinidia arguta Issai C2

36,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Kiwi jest samopylna. Pnącze o zielonych liściach i jadalnych owocach, które dodatkowo tworzą funkcję dekoracyjną. Pnącze wspina się owijając pędami. Jest łatwe w uprawie, wieloletnie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, na działkach. Bardzo smacznie owocujące pnącze.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Aktinidia ostrolistna Issai pnącze o smacznych owocach 

Odmiana Kiwi jest samopylna. Pnącze o zielonych liściach i jadalnych owocach, które dodatkowo tworzą funkcję dekoracyjną. Pnącze wspina się owijając pędami. Jest łatwe w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, na działkach. 

Doskonale rośnie i owocuje w naszym klimacie.

Aktinidia ostrolistna Issai jakie ma wymagania

Pnącze samopłodne osiągające 3-4 m wysokości. W czerwcu pojawiają się drobne kwiaty w białym kolorze, które świetnie prezentują się na tle zielonych liści. Po upływie około 1-2 lat pojawiają się zielone, smaczne owoce. Pnącze owocuje w październiku. 

Owoce drobniejsze niż znane nam kiwi ze sklepów, ale bardzo smaczne słodko kwaśne. Skórka jest brązowa, cienka, wewnątrz znajduje się miąższ z dużą zawartością wody. Owoce nadają się na przetwory, do smażenia konfitur oraz do spożycia na surowo.

  • nasłonecznione
  • osłonięte, ciepłe
  • podlewać podczas okresów suszy
  • gleba żyzna, świeża

Młode rośliny w bezśnieżne zimy należy zabezpieczyć przed mrozem. 

Kiwi Issai jak je nawozić 

Aby Kiwi mógł się dobrze się rozwijać zalecamy odpowiednie nawożenie. Możemy wykorzystać nawozy wieloskładnikowe, dobrze rozłożony kompost. Najlepszym wyborem będą odpowiednie mieszanki nawozów do roślin liściastych lub owocowych, stosowane według zaleceń producenta. 

Kiwi Issai czy wymaga cięcia ?

Kiwi na ogół nie wymaga cięcia, jeśli chcemy ograniczyć jej rozmiary wtedy możemy ją przyciąć. Pamiętajmy, że takie cięcie wykonujemy wiosną.

Na wiosnę możemy przeprowadzić ciecie sanitarne, usuwając chore, zniszczone pędy. 

W pierwszych latach po posadzeniu pozwólmy cytryńcowi rosnąć dowoli i dopiero po 2 - 3 latach wybieramy główne pędy rośliny i zajmujemy się ich prowadzeniem przez kolejne lata.

Kiwi Issai zimowanie Aktinidii

Dorosłe pnącza są mrozoodporne. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia. Jedynie bardzo małe, młode sadzonki powinno się w pierwszej zimie lekko okryć.

Kolejną jej zaletą jest odporność na choroby i zanieczyszczenia środowiska, jest to pnącze długowieczne. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Kiwi z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sadzonki wysyłamy już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Kiwi

Kiwi swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa. Może pełnić funkcję okrywową na murki, wysokie ogrodzenia (tworząc żywopłot), sprawdzi się jako dekoracja pnąc się po pergoli lub altanie.

 

PN-018
5 Przedmioty
Komentarze (0)