Kiwi pstrolistne, Actinidia kolomikta PSTROLISTNA C2
search
  • Kiwi pstrolistne, Actinidia kolomikta PSTROLISTNA C2

Kiwi pstrolistne, Actinidia kolomikta PSTROLISTNA C2

36,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Aktinidia pstrolistna to roślina o dekoracyjnych liściach i jadalnych owocach. Pnącze jest łatwe w uprawie, wspina się owijając pędami. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie przydomowym, a także w parkach i ogrodach miejskich. Jest gatunkiem żeńskim - do owocowania wymaga zapylacza.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Aktinidia pstrolistna pnącze o smacznych owocach 

Aktinidia pstrolistna to roślina o dekoracyjnych dwubarwnych liściach i jadalnych owocach. Pnącze jest łatwe w uprawie, wspina się owijając pędami. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie przydomowym, a także w parkach i ogrodach miejskich. Jest gatunkiem żeńskim - do owocowania wymaga zapylacza.

Doskonale rośnie i owocuje w naszym klimacie.

Aktinidia pstrolistna  jakie ma wymagania

Pnącze osiągające 3-4 m wysokości. W czerwcu pojawiają się drobne kwiaty w białym kolorze, pachną cytrusami, świetnie prezentują się na tle zielonych liści. Po upływie około 1-2 lat pojawiają się zielone, smaczne owoce. Do owocowania potrzebuje osobnika męskiego - zapylacza. Pnącze owocuje w październiku. 

Owoce średniej wielkości, bardzo smaczne! Owalne, lekko spłaszczone. Słodkie i orzeźwiające. Mają dużą zawartość witaminy C. Owoce nadają się na przetwory, do smażenia konfitur oraz do spożycia na surowo.

  • półcieniste i rozproszone światło
  • osłonięte, ciepłe
  • podlewać podczas okresów suszy
  • gleba żyzna, świeża, lekko kwaśna

Młode rośliny w bezśnieżne zimy należy zabezpieczyć przed mrozem. 

Kiwi jak je nawozić 

Aby Kiwi mógł się dobrze się rozwijać zalecamy odpowiednie nawożenie. Możemy wykorzystać nawozy wieloskładnikowe, dobrze rozłożony kompost. Najlepszym wyborem będą odpowiednie mieszanki nawozów do roślin liściastych lub owocowych, stosowane według zaleceń producenta. 

Kiwi czy wymaga cięcia ?

Kiwi na ogół nie wymaga cięcia, jeśli chcemy ograniczyć jej rozmiary wtedy możemy ją przyciąć. Pamiętajmy, że takie cięcie wykonujemy wiosną.

Na wiosnę możemy przeprowadzić ciecie sanitarne, usuwając chore, zniszczone pędy. 

W pierwszych latach po posadzeniu pozwólmy cytryńcowi rosnąć dowoli i dopiero po 2 - 3 latach wybieramy główne pędy rośliny i zajmujemy się ich prowadzeniem przez kolejne lata.

Kiwi zimowanie Aktinidii

Dorosłe pnącza są mrozoodporne. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia. Jedynie bardzo małe, młode sadzonki powinno się w pierwszej zimie lekko okryć.

Kolejną jej zaletą jest odporność na choroby i zanieczyszczenia środowiska, jest to pnącze długowieczne. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Kiwi z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sadzonki wysyłamy już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Kiwi

Kiwi swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa. Może pełnić funkcję okrywową na murki, wysokie ogrodzenia (tworząc żywopłot), sprawdzi się jako dekoracja pnąc się po pergoli lub altanie.

PN-019
5 Przedmioty
Komentarze (0)