• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Róża miniaturowa, Rosa RÓŻOWA C2
search
  • Róża miniaturowa, Rosa RÓŻOWA C2

Róża miniaturowa, Rosa RÓŻOWA C2

19,90 zł
Brutto

Gęste, pełne i zwarte kwiaty o różowym intensywnym kolorze. Liście ciemnozielone, błyszczące. Krzew róży miniaturowej jest odporny na mróz, łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się w nasadzeniach grupowych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Róża miniaturowa różówa długo kwitnący niski krzew ozdobny

Gęste, pełne i zwarte kwiaty o różowym intensywnym kolorze. Liście ciemnozielone, błyszczące.

Krzew róży miniaturowej jest odporny na mróz, łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się w nasadzeniach grupowych.

Miniaturowa róża długo kwitnąca

Jeśli marzysz, aby Twój ogród był naturalistyczny lub w stylu angielskim koniecznie posadź róże miniaturowe. Stworzysz z nich piękne obwódki pierwsze najniższe tło dla wyższych bylin. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu i nieprzerwanie trwa do końca października a nawet dłużej przy sprzyjającej ciepłej jesieni.

Jej niezwykle długo kwitnące pełne, żółte kwiaty zdobią ogród.

Róża miniaturowa, okrywowa jak najlepiej uprawiać ją w ogrodzie 

Róże miniaturowe, okrywowe lubią rosnąć w miejscach dobrze nasłonecznionych - im więcej słońca tym obficiej dłużej kwitną. Krzewy róż lubią gleby dobrze uprawione, żyzne i lekko wilgotne. Poradzą sobie w glebie mniej urodzajnej - zastosuj nawóz.

Pamiętaj, że gleba musi być dobrze zdrenowana i posiadać spore odpowiednie ilości humusu.

Glebę wokół róż miniaturowych należy wyściółkować np. kora sosnową, ograniczy to wzrost chwastów. Chwasty wokół roślin pobierają składniki odżywcze i wodę, czasem utrudniają wzrost krzewów i zaburzają walory estetyczne. Jeśli nie masz wyściółkowanej rabaty pamiętaj o systematycznym pieleniu chwastów w okresie wegetacyjnym roślin.

Pędy tej róży można wesprzeć na kratkach, podporach, rośnie wtedy jak róża pnąca lub fontannowa.

Do sadzenia róż najlepiej zastosować gotowe podłoże z ziemi uniwersalnej wzbogacone nawozem, lub mieszankę ziemi ogrodowej z kompostem.

Róża miniaturowa nie jest krzewem wymagającym:

  • najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach słonecznych

  • nie ma specjalnych wymagań względem podłoża,

  • wykazuje się bardzo dużą odpornością na mróz,

  • jest wytrzymała względem groźnych i uciążliwych chorób róż

Róża miniaturowa, okrywowa różowa powiem Ci jakie zastosować nawożenie, podlewanie

Róże miniaturowe, okrywowe długo kwitnące wymagają systematycznego nawożenia. Do nawożenia najlepiej zastosować nawóz wieloskładnikowy, z dużą zawartością potasu i fosforu. 

Nawozy ogrodnicze przeznaczone do róż są najlepszym wyborem, ponieważ ich zawartość jest doskonale skomponowana i dobrana aby najlepiej odżywiać posadzone w ogrodzie krzewy róż.

Nawożenie róż miniaturowych, okrywowych najlepiej zacząć wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Jeśli używamy zwykłego nawozu granulowanego to nawożenie należy powtarzać co 4 tygodnie, jeśli natomiast korzystamy z nawozu długodziałającego musimy sugerować się ich okresem działania podanym na opakowaniu. Należy zadbać o odpowiednie nawodnienie róż, szczególnie ważne jest to w okresach suszy i podczas wzrostu roślin. Zawsze po zastosowaniu nawożenia zadbaj o odpowiednią wilgotność podłoża. Nawóz lepiej odżywia rośliny jeśli może się odpowiednio szybko rozpuścić.

Różowa róża okrywowa, miniaturowa jak ciąć i pielęgnacja, ochrona roślin

Wiosenne sadzenie róż jak i pielęgnacja już rosnących w ogrodzie krzewów róż miniaturowych należy rozpocząć od przycięcia krzewów. Róże miniaturowe i okrywowe należy ciąć tak samo jak róże wielokwiatowe. W trakcie sezonu wegetacyjnego należy pamiętać o usuwaniu zaschniętych, przekwitłych kwiatostanów.

Krzewy róż w ogrodzie czasami są atakowane przez szkodniki i choroby np. grzybowe. Można im zapobiec odpowiednio pielęgnując nasze krzewy różane. Dobrze odżywione krzewy róż miniaturowych są odporniejsze na szkodniki i choroby.

Niestety czasami pomimo wykonania wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych pojawiają się mszyce, szpeciele lub choroby grzybowe. Ważne by wiosną na przełomie kwietnia i maja wykonać pierwsze opryski środkami ochrony roślin.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Róży miniaturowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki róży okrywowej żółtej są obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski realizujemy już w 24h. 

Róża miniaturowa, okrywowa gdzie ją sadzić

Róża miniaturowa znajdzie zastosowanie w ogrodzie jako krzew okrywowy - najlepiej sadzić po 3-4 sztuk na 1m2. Sprawdzi się w szczególności na rabatach i w ogrodach. Nadaje się do nasadzeń miejskich. Może być uprawiana także w pojemnikach

Róża okrywowa, miniaturowa doskonale sprawdzi się do nasadzeń na skarpach. Doskonale zarasta pochyłe powierzchnie i bardzo długo kwitnie.

Róża miniaturowa różowa w ogrodzie ładnie prezentuje się na rabatach, w kompozycji z innymi kwiatami lub na tle np. zielonych krzewów.

FF2F-61525
Komentarze (0)