• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Irga rozesłana, Cotoneaster radicans Queen of Carpet C2
search
  • Irga rozesłana, Cotoneaster radicans Queen of Carpet C2

Irga rozesłana, Cotoneaster radicans Queen of Carpet C2

11,90 zł
Brutto

Liście są zimozielone bardzo dekoracyjne również zimą. Irga posiada drobne, czerwone owoce o średnicy około 5 mm - świetnie prezentują się na tle zielonych liści. Irga jest rośliną łatwą w uprawie. Kwitnie w maju obficie, drobnymi białymi kwiatami.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Irga rozesłana Queen of Carpet płożący zimozielony krzew liściasty

Krzewy należą do grupy jednych z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, ze względu na łatwą formę uprawy oraz funkcję dekoracyjną. Irga Queen of Carpet tworzy bardzo gęste dywany zielone, jest idealnym krzewem do zadarniania powierzchni w ogrodzie.

Liście są zimozielone bardzo dekoracyjne również zimą. Irga posiada drobne, czerwone owoce o średnicy około 5 mm - świetnie prezentują się na tle zielonych liści. Irga jest rośliną łatwą w uprawie. 

Kwitnie w maju obficie, drobnymi białymi kwiatami o przyjemnym zapachu. Owoce dojrzewają w sierpniu i pozostają na krzewie przez całą zimę. Owoce irgi są chętnie zjadane przez ptaki w okresie zimy.

Jakie wymagania ma Irga rozesłana Queen of Carpet ?

Odmiana Irgi Queen of Carpet to krzew płożący nisko po ziemi, swym wzrostem osiąga maksymalnie 0,15 m wysokości i około 1 m średnicy. Charakteryzuje się pędami leżącymi na ziemi. Pędy gęsto pokryte okrągłymi, matowymi liśćmi w kolorze ciemnozielonym. 

Liście Irgi są zimozielone, dzięki czemu będą stanowić ozdobę w ogrodzie również zimą. W okresie zakwitania, na przełomie maja i czerwca obficie pojawiają się białe kwiaty, które doskonale wyglądają w połączeniu z ciemnozielonymi liśćmi. 

Irga jest krzewem odpornym na wiele czynników zewnętrznych, w tym także na niską temperaturę oraz zanieczyszczenia środowiska

Nie ma dużych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej nawet przeciętnej, jednak najlepiej rośnie gdy podłoże jest lekkie i przepuszczalne. Irga Queen of Carpet jest krzewem niezwykle łatwym w uprawie, toleruje wszystkie rodzaje gleb.

Nie ma specjalnych wymagań co do stanowiska - rośnie na stanowisku nasłonecznionym, półcienistym oraz całkowicie zacienionym. Jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich oraz potrafi przetrwać niskie temperatury. Irga Queen of Carpet jest odporna na choroby i szkodniki, nie trzeba jej opryskiwać.

  • gleba lekka, przepuszczalna wszystkie rodzaje
  • miejsce lekko cieniste, cieniste oraz słoneczne

Jak i kiedy ciąć irgę rozesłaną Queen of Carpet ?

Irge tak jak każdy płożący krzew ozdobny można ciąć i formować. Irga rośnie dość szybko i w momencie kiedy niektóre pędy zaczynają nam przeszkadzać, wchodzić w niepożądane miejsca możemy je skracać. 

Cięcie można wykonywać począwszy od wiosny aż do jesieni. Cięcie irgi dobrze wpływa na krzewienie i rozrastanie się. Cięcie wykonuje się ostrym sekatorem, przycinamy pędy do żądanej długości, irga łatwo regeneruje i  nawet mocne cięcie jej nie zaszkodzi.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki irgi z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka realizowana na teren całej Polski już w 24h.

Gdzie posadzić Irgę rozesłaną Queen of Carpet ?

Krzew Irgi jest rośliną zimozieloną, co oznacza, że będzie stanowić formę ozdoby również zimą. Będzie ozdobą każdego skalnego ogrodu.

Posiada długie pędy płożące po ziemi, dlatego świetnie sprawdzi się jako roślina okrywowa. Można z powodzeniem obsadzać nią skarpy oraz miejsca trudno dostępne - nie trzeba jej specjalnie pielęgnować.

Posadzona przy murku ciekawie przez niego przerasta i jej pędy zwisają w dół. Jest odporna na zanieczyszczenia miejskie - przepięknie będzie prezentować się w parkach i ogrodach miejskich. Nadaje się do nasadzeń umacniających grunt, dobrze obrasta zbiorniki wodne.

BE92-2471B
Komentarze (0)