• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
MAŁA Irga, Cotoneaster Major P9 mała
search
  • MAŁA Irga, Cotoneaster Major P9 mała
  • MAŁA Irga, Cotoneaster Major P9 mała

MAŁA Irga, Cotoneaster Major P9 mała

9,90 zł
Brutto

Irga Major jest krzewem dekoracyjnymokrywowym. Idealnie sprawdzi się na zielone kobierce, dodatkowo jest rośliną zimozieloną - pełni funkcję dekoracyjną również w okresie zimyKwitnie w maju obficie, drobnymi białymi kwiatami o przyjemnym zapachu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Irga Major płożący zimozielony krzew liściasty

Krzewy należą do grupy jednych z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, ze względu na łatwą formę uprawy oraz funkcję dekoracyjną. Irga Major jest krzewem dekoracyjnym, okrywowym. Idealnie sprawdzi się na zielone kobierce, dodatkowo jest rośliną zimozieloną - pełni funkcję dekoracyjną również w okresie zimy.

Kwitnie w maju obficie, drobnymi białymi kwiatami o przyjemnym zapachu. Owoce są kuliste, pomarańczowo czerwone, bardzo liczne na krzewie irgii. Dojrzewają w sierpniu i pozostają na krzewie przez całą zimę. Ptaki lubią owoce irgi.

Jakie wymagania ma Irga Major?

Odmiana Irgi Major to krzew płożący nisko po ziemi, swym wzrostem osiąga maksymalnie 0,15 m wysokości i około 1,5 m średnicy. Charakteryzuje się długimi, lekko kładzącymi pędami leżącymi na ziemi. Pędy gęsto pokryte niewielkimi, błyszczącymi liśćmi w kolorze ciemnozielonym

Liście Irgi są zimozielone, dzięki czemu będą stanowić ozdobę w ogrodzie również zimą. W okresie zakwitania, na przełomie maja i czerwca obficie pojawiają się białe kwiaty, które doskonale wyglądają w połączeniu z ciemnozielonymi liśćmi. 

Irga jest krzewem odpornym na wiele czynników zewnętrznych, w tym także na niską temperaturę oraz zanieczyszczenia środowiska

Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, jednak preferuje lekkie i przepuszczalne podłoża. Irga Major jest krzewem niezwykle łatwym w uprawie, toleruje wszystkie rodzaje gleb.

Nie ma specjalnych wymagań co do stanowiska - rośnie na stanowisku nasłonecznionympółcienistym oraz całkowicie zacienionym. Jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich oraz potrafi przetrwać niskie temperatury. Irga Major odporna jest na choroby szkodniki.

  • gleba lekka, przepuszczalna wszystkie rodzaje
  • miejsce lekko cieniste i cieniste oraz nasłonecznione

Jak i kiedy ciąć irgę Major?

Irge tak jak każdy płożący krzew ozdobny można ciąć formować. Irga rośnie dość mocno i w momencie kiedy niektóre pędy zaczynają nam przeszkadzać, wchodzić w niepożądane miejsca możemy je skracać. 

Cięcie można wykonywać począwszy od wiosny aż do jesieniCięcie irgi dobrze wpływa na krzewienie rozrastanie się. Cięcie wykonuje się ostrym sekatorem, przycinamy pędy do żądanej długości, irga łatwo regeneruje i  nawet mocne cięcie jej nie zaszkodzi.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki irgi z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka realizowana na teren całej Polski już w 24h.

Gdzie posadzić Irgę Major?

Krzew Irgi jest rośliną zimozieloną, co oznacza, że będzie stanowić formę ozdoby również zimą. Jest to roślina karłowa - nie osiąga sporych rozmiarów, dlatego sprawdzi się zarówno w niewielkim ogrodzie, jak i tym o dużej przestrzeni

Posiada długie pędy płożące po ziemi, dlatego świetnie sprawdzi się jako roślina okrywowa. Można z powodzeniem obsadzać nią skarpy oraz miejsca trudno dostępne - nie trzeba jej specjalnie pielęgnować.

Posadzona przy murku ciekawie przez niego przerasta i jej pędy zwisają w dół. Jest odporna na zanieczyszczenia miejskie - przepięknie będzie prezentować się w parkach ogrodach miejskich. Nadaje się do nasadzeń umacniających grunt, dobrze obrasta zbiorniki wodne.

CF94-39873
Komentarze (0)