• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Irga purpurowa, Cotoneaster Variegatus C2
search
  • Irga purpurowa, Cotoneaster Variegatus C2

Irga purpurowa, Cotoneaster Variegatus C2

12,90 zł
Brutto

Liście są owalne szpiczasto zakończone, zielone z białym brzegiem. Irga Variegatus jest zimozielona, bardzo dekoracyjna również zimą. Irga purpurowa Variegatus tak jak pozostałe irgi posiada drobne, czerwone owoce - świetnie prezentują się na tle biało zielonych liści. Irga jest rośliną łatwą w uprawie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Irga purpurowa Variegatus rozłożysty zimozielony krzew liściasty

Krzewy należą do grupy jednych z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, ze względu na łatwą formę uprawy oraz funkcję dekoracyjną. Irga Variegatus tworzy bardzo gęste rozłożyste krzewy, jest idealnym krzewem do wypełnienia powierzchni w ogrodzie.

Liście są owalne szpiczasto zakończone, zielone z białym brzegiem. Irga Variegatus jest zimozielona, bardzo dekoracyjna również zimą. Irga purpurowa Variegatus tak jak pozostałe irgi posiada drobne, czerwone owoce - świetnie prezentują się na tle biało zielonych liści. Irga jest rośliną łatwą w uprawie. 

Kwitnie w maju obficie, drobnymi różowymi kwiatami. Owoce dojrzewają w sierpniu i pozostają na krzewie przez całą zimę. Owoce irgi są chętnie zjadane przez ptaki w okresie zimy.

Jakie wymagania ma Irga purpurowa Variegatus ?

Odmiana Variegatus to krzew rozłożysty, swym wzrostem osiąga maksymalnie 1 m wysokości i około 2 m średnicy. Charakteryzuje się pędami rozłożystymi na boki a listki ułożone naprzemiennie na pędzie. Pędy gęsto pokryte szpiczasty, biało zielonymi liśćmi.

Liście Irgi są zimozielone, dzięki czemu będą stanowić ozdobę w ogrodzie również zimą. W okresie zakwitania, na przełomie maja i czerwca obficie pojawiają się różowe kwiaty, które doskonale wyglądają w połączeniu z biało zielonymi liśćmi. 

Irga jest krzewem odpornym na wiele czynników zewnętrznych, w tym także na niską temperaturę oraz zanieczyszczenia środowiska

Nie ma dużych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej nawet przeciętnej, jednak najlepiej rośnie gdy podłoże jest lekkie i przepuszczalne. Irga Variegatus jest krzewem niezwykle łatwym w uprawie, toleruje wszystkie rodzaje gleb.

Nie ma specjalnych wymagań co do stanowiska - rośnie na stanowisku nasłonecznionym lub półcienistym. Jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich oraz potrafi przetrwać niskie temperatury. Irga Variegatus jest odporna na choroby i szkodniki, nie trzeba jej opryskiwać.

  • gleba lekka, przepuszczalna wszystkie rodzaje
  • miejsce słoneczne lub lekko zacienione

Jak i kiedy ciąć irgę purpurową Variegatus ?

Irge tak jak każdy płożący krzew ozdobny można ciąć i formować. Irga rośnie dość szybko i w momencie kiedy niektóre pędy zaczynają nam przeszkadzać, wchodzić w niepożądane miejsca możemy je skracać. 

Cięcie można wykonywać począwszy od wiosny aż do jesieni. Cięcie irgi dobrze wpływa na krzewienie i rozrastanie się. Cięcie wykonuje się ostrym sekatorem, przycinamy pędy do żądanej długości, irga łatwo regeneruje i  nawet mocne cięcie jej nie zaszkodzi.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki irgi z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka realizowana na teren całej Polski już w 24h.

Gdzie posadzić Irgę purpurową Variegatus ?

Krzew Irgi jest rośliną zimozieloną, co oznacza, że będzie stanowić formę ozdoby również zimą. Będzie ozdobą każdego skalnego ogrodu.

Posiada długie pędy płożące po ziemi, dlatego świetnie sprawdzi się jako roślina okrywowa. Można z powodzeniem obsadzać nią skarpy oraz miejsca trudno dostępne - nie trzeba jej specjalnie pielęgnować.

Posadzona przy murku ciekawie przez niego przerasta i jej pędy zwisają w dół. Jest odporna na zanieczyszczenia miejskie - przepięknie będzie prezentować się w parkach i ogrodach miejskich. Nadaje się do nasadzeń umacniających grunt, dobrze obrasta zbiorniki wodne.

2796-75375
Komentarze (0)