• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jodła koreańska, Abies koreana, C2 20-30
search
  • Jodła koreańska, Abies koreana, C2 20-30
  • Jodła koreańska, Abies koreana, C2 20-30

Jodła koreańska, Abies koreana, C2 20-30

14,90 zł
Brutto

 

Jodła koreańska - krzew dekoracyjny do ogrodu

Jodła koreańska to krzew, który posiada pokrój szerokostożkowy. Charakteryzuje się niebieskofioletowymi szyszkami. Posiada krótkie, błyszczące z wierzchu igły. Zastosowanie znajdzie szczególnie w małych ogrodach. Doskonale sprawdzi się jako solitera, jak również w otoczeniu innych krzewów czy drzew. Został wyróżniony nagrodą AGM RHS, w Wielkiej Brytanii w 2012r.

 

 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jodła koreańska - krzew dekoracyjny do ogrodu

Jodła koreańska to krzew, który posiada pokrój szerokostożkowy. Charakteryzuje się niebieskofioletowymi szyszkami. Posiada krótkie, błyszczące z wierzchu igły. Zastosowanie znajdzie szczególnie w małych ogrodach. Doskonale sprawdzi się jako solitera, jak również w otoczeniu innych krzewów czy drzew. Został wyróżniony nagrodą AGM RHS, w Wielkiej Brytanii w 2012r.

Jodła koreańska - wymagania i uprawa

Jodła koreańska o pokroju stożkowatym, może osiągać nawet 4-6 metrów wysokości, po około 30 latach.

Krzew posiada niebieskofioletowe szyszki (osiągające długość 4-7cm), które pojawiają się w dużych ilościach, już na młodej roślinie - kiedy ma około 1-1,5 m wysokości. Charakteryzują go także krótkie igły, błyszczące i zielone z wierzchu, natomiast od spodu koloru zbliżonego do białego

Preferuje stanowisko:

  • Nasłonecznione, półcieniste

Rośnie w glebie:

  • Żyznej i wilgotnej.

Dobrze znosi niskie temperatury

Jodła koreańska - zastosowanie

Jodła koreańska swoje zastosowanie znajdzie w szczególności w mniejszych ogrodach, ale również dobrze będzie komponowała się w większym ogrodzie, w połączeniu z innymi krzewami ozdobnymi. Dobrze sprawdzi się także w miejscach, które zimą charakteryzują bardzo niskie temperatury. Krzew wyróżniają unikatowe w swoim wyglądzie szyszki, o niezwykle dekoracyjnych walorach. Ze względu na dużą wysokość, jaką osiąga, krzew może być zastosowany w charakterze żywopłotu.

F16E-3939A
Komentarze (0)