• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Powojnik, Clematis Błękitny Anioł C2 50-60
search
  • Powojnik, Clematis Błękitny Anioł C2 50-60

Powojnik, Clematis Błękitny Anioł C2 50-60

24,90 zł
Brutto

Wielkokwiatowe, późno kwitnące pnącze do ogrodu - Powojnik ‘Błękitny anioł’

Pnącze ‘Błękitny anioł’ to obficie kwitnąca roślina o jasnoniebieskich kwiatach. Jest rośliną łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. W 2002 r. w Wielkiej Brytanii pnącze zostało wyróżnione nagrodą RHS AGM.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wielkokwiatowe, późno kwitnące pnącze do ogrodu - Powojnik ‘Błękitny anioł’

Pnącze ‘Błękitny anioł’ to obficie kwitnąca roślina o jasnoniebieskich kwiatach. Jest rośliną łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. W 2002 r. w Wielkiej Brytanii pnącze zostało wyróżnione nagrodą RHS AGM.

Powojnik ‘Błękitny anioł’ - wymagania i uprawa

‘Błękitny anioł’ to Polska, obficie kwitnąca roślina. Charakteryzuje się jasnoniebieskimi kwiatami o pofalowanych brzegach. Dodatkowym atutem dekoracyjnym są żółto zielone pylniki. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i utrzymują się do końca sierpnia. Pnącze swym wzrostem osiąga do 3-4 m wysokości

Preferuje stanowisko:

  • Nasłonecznione, półcieniste.

Rośnie w glebie:

  • Przeciętna gleba ogrodowa. 

Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Bardzo dobrze znosi niskie temperatury. Zaleca się silne przycinanie rośliny.

 

Pnącze ‘Powojnik ‘Błękitny anioł’ - zastosowanie 

Pnącze swoje zastosowanie znajdzie w praktycznie każdym ogrodzie. Świetnie sprawdzi się posadzone w pobliżu altany, wszelkiego rodzaju podpór, blisko ogrodzenia, a także wysokich drzew liściastych. Powojnik dobrze rośnie również w pojemnikach, dlatego może stanowić formę dekoracyjną na balkon lub taras. 

65A0-46262
Komentarze (0)