Wiciokrzew japoński, Lonicera japonica Aureoreticulata C2
search
  • Wiciokrzew japoński, Lonicera japonica Aureoreticulata C2
  • Wiciokrzew japoński, Lonicera japonica Aureoreticulata C2
  • Wiciokrzew japoński, Lonicera japonica Aureoreticulata C2

Wiciokrzew japoński, Lonicera japonica Aureoreticulata C2

27,90 zł
Brutto wiosna 2024

Odmiana Wiciokrzewu japońskiego Aureoreticulata to pnącze o charakterystycznych i niezwykle dekoracyjnych liściach. W okresie zakwitania pojawiają się również nieliczne kwiaty. Pnącze wspina się przy pomocy pędów, jest łatwe w uprawie i nie ma specjalnych wymagań.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Azjatyckie pnącze ozdobne z liści Wiciokrzew japoński Aureoreticulata

Odmiana Wiciokrzewu japońskiego Aureoreticulata to pnącze o charakterystycznych i niezwykle dekoracyjnych liściach. W okresie zakwitania pojawiają się również nieliczne kwiaty. 

Pnącze wspina się przy pomocy pędów, jest łatwe w uprawie i nie ma specjalnych wymagań. W 2012 r. w Wielkiej Brytanii Wiciokrzew japoński Aureoreticulata otrzymał wyróżnienie RHS AGM. 

Jaki wyglądają liście wiciokrzewu japońskiego ?

Liście drobne zielone z widocznie żółtym unerwieniem, ma bardzo dekoracyjny wygląd. Pędy nie mają organów czepnych, owijają się wokół podpory.

Czy Wiciokrzew japoński szybko rośnie ?

Rośnie bardzo szybko i łatwo się go uprawia. Jest idealną roślina pnąca i okrywową do każdego ogrodu.

Jak uprawiać i pielęgnować wiciokrzew japoński Aureoreticulata ?

Wiciokrzew to pnącze o zielonych liściach z widocznym unerwieniem w żółtym kolorze. W czerwcu pojawiają się nieliczne kwiaty, początkowo w białym kolorze, z czasem zmieniają swą barwę na żółtą, wytwarzają ładny, kwiatowy zapach, utrzymują się do lipca/sierpnia. Wiciokrzew swym wzrostem osiąga do 3 m wysokości. 

Pamiętaj o wykonaniu oprysku na mszyce kiedy zauważysz ich występowanie na roślinie.

Od wiosny zacznij nawozić wiciokrzew nawozami wieloskładnikowymi do roślin kwitnących - z większą zawartością potasu i fosforu - wpłynie to na jeszcze piękniejsze kwitnienie w okresie letnim.

  • słoneczne i półcieniste

  • osłonięte od wiatru - jest zimozielony

  • mrozoodporny, lecz uprawiane w pojemnikach w srogie zimy trzeba osłonić

  • przeciętna gleba ogrodowa, jednak nie przepada za glebą zbyt kwaśną lub suchą

Czy WIciokrzew jest trujący ?

Tak jest trujący , pamiętajmy że owoce wiciokrzewu są toksyczne, nie wolno jeść owoców. Zjedzenie owoców wiciokrzewu powoduje problemy z oddychaniem, zaburza pracę serca, powoduje biegunki i wymioty.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki wiciokrzewu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki wiciokrzewu japońskiego są obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski realizujemy już w 24h. 

Gdzie posadzić Wiciokrzew japoński  ?

Wiciokrzew japoński najlepiej sprawdzi się na zacisznej rabacie, posadzony przy podporach. Sprawdzi się także jako roślina okrywowa na niewielkie murki i mało atrakcyjne ogrodzenie. Posadzony w donicy z podporą lub konstrukcją z drutu stworzy ciekawą ozdobę na tarasie.

Pnącze przepięknie wygląda posadzone pojedynczo, ale również w kompozycji z innymi krzewami lub bylinami.

Wiciokrzew ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie, zarówno urządzonym w stylu naturalistycznym, jak i bardziej eleganckim.

Pnącze znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach, jako roślina okrywowa. Świetnie sprawdzi posadzony między innymi gatunkami pnączy i bylin, rośnie również na podporach.

A96E-62587
28 Przedmioty
Komentarze (0)