Szarotka alpejska, Leontopodium alpinum, C1,5
search
  • Szarotka alpejska, Leontopodium alpinum, C1,5

Szarotka alpejska, Leontopodium alpinum, C1,5

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Szarotka alpejska, górska bylina kwitnąca. W całości pokryta białym kutnerem, który chroni przed słońcem i mrozem. Bylina na skalniaki, o szaro-białych kwiatach. Dorasta do 20cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Szarotka alpejska bylina na skalniaki

Szarotka alpejska to górska bylina kwitnąca o ciekawym wyglądzie, której nie powinno zabraknąć na ogrodowych skalniakach. Jest jedną z ciekawszych bylin jakie można spotkać w naszych ogrodach, bylina poszukiwana przez kolekcjonerów

Niska bylina, tworzy kępy, w czasie kwitnienia dorasta do 20cm wysokości. Szarotka w całości pokryta jest białym kutnerem, który stanowi barierę ochronną przed słońcem i mrozem. Szarozielone, lancetowate liście układają się w gęstą poduchę, z której na przełomie wiosny i lata wyrastają krótkie pędy zakończone kwiatostanami. Szarotka to bylina kwitnąca od maja do lipca, o charakterystycznych biało-szarych kwiatach, przypominających oszronione gwiazdki.  

Szarotka alpejska uprawa 

  • miejsce słoneczne
  • przepuszczalna gleba, bogata w wapń
  • kamieniste-piaszczyste podłoże 
  • bylina mrozoodporna

Szarotka alpejska to mało wymagająca bylina ogrodowa. Najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych o przepuszczalnym podłożu. Może być sadzona w glebach kamienisto-piaszczystych, wapiennych. Nie wymaga intensywnego nawożenia i podlewania, kwitnie w ziemiach ubogich. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, w pełni mrozoodporna

Szarotka alpejska sadzonki 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Sadzonki szarotki alpejski wysyłamy w doniczkach o pojemności 1 litra- C1, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Szarotka alpejska - zastosowanie 

Szarotka alpejska to niewielka bylina  jednak wyglądająca bardzo efektownie. Ze względu na swoje wymagania jest świetną propozycja na skalniaki, do sadzenia w szczelinach skalnych. Pięknie prezentuje się w otoczeniu kamieni, wzdłuż żwirowych ścieżek.

Ścięte kwiaty szarotki alpejskiej nadają się do suszonych bukietów, przez wiele miesięcy a nawet lat nie zmieniają wyglądu

Szarotka alpejska może być wykorzystywana do ogrodów skalnych czy alpinariów. Będzie bardzo dobrze wyglądać w towarzystwie macierzanki, floksów szydlastych, rojników czy sasanek. 

Szarotka alpejska ciekawostki

Szarotka naturalnie występuje w wysokich partiach Alp i Tatr, setki lat temu przywędrowała do Europy z Azji. Potoczna nazwa kocia łapka pochodzi od łacińskiej nazwy Leontopodium. Szarotka alpejska jest elementem herbu Podhala a w Szwajcarii jest kwiatem narodowym.

FB97-2031A
4 Przedmioty
Komentarze (0)