• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jałowiec płożący, Juniperus Horizontalis Blue Chip C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus Horizontalis Blue Chip C2
  • Jałowiec płożący, Juniperus Horizontalis Blue Chip C2

Jałowiec płożący, Juniperus Horizontalis Blue Chip C2

19,90 zł
Brutto

Odmianę Blue Chip charakteryzuje niski, a także płożący pokrój. Cechuje ją średnio silny wzrost. Jałowiec ten ma pędy z lekko odstającymi końcami. Pełzają one po ziemi. Ulistnienie tej odmiany to niewielkie srebrzysto niebieskie igiełki, które zimą przybierają kolor blado fioletowy.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Blue Chip płożący po ziemi iglak

Odmianę Blue Chip charakteryzuje niski, a także płożący pokrój. Cechuje ją średnio silny wzrost. Jałowiec ten ma pędy z lekko odstającymi końcami. Pełzają one po ziemi. Ulistnienie tej odmiany to niewielkie srebrzysto niebieskie igiełki, które zimą przybierają kolor blado fioletowy. Odmiana ta otrzymała dodatkowo wyróżnienie na wystawie o nazwie ZIELEŃ TO ŻYCIE, w Warszawie w 2004 roku. 

Jakie wymagania ma jałowiec płożący Blue Chip

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Jałowiec Blue Chip lubi słoneczne i suche stanowiska w ogrodzie. Odmianę Blue Chip cechuje także duża mrozoodporność

Po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,2 m przy szerokości 1,5 m. Jest to bardzo popularna, dywanowa, mało wymagająca odmiana jałowca płożącego.

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca silnie nasłonecznione
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Blue Chip igły są srebrzysto niebieski.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się po ziemi i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny, chodnik to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec płożący Blue Chip rośnie średnio szybko i rozrasta się do sporych rozmiarów, dlatego kiedy jest taka potrzeba, gałązki rozrosną się zbyt mocno to cięcie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec płożący Blue Chip gdzie go posadzić

Odmiana ta polecana jest w szczególności do uprawy na skalniakach, jak również ze względu na płożący charakter jako roślina okrywowa. Sprawdzi się zarówno na małych przestrzeniach, jak i w większych ogrodach. Posadzony przy murkach może zwisać w dół.

Pięknie prezentuje się również w otoczeniu krzewów i roślinności odrobinę wyższych od siebie.

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, możesz z niego stworzyć świetny tzw. trawnik jałowcowy. Wykazuje tendencję do rozrastania się na zewnątrz, ze względu na swój okrywowy charakter. Tworzy piękny zimozielony dywan.

Skarpy i miejsca w ogrodzie o sporym nachyleniu terenu będą idealnym miejscem do posadzenia jałowca płożącego. Jałowiec Blue Chip zarasta szybko skarpy, utrzymuje korzeniami jej strukturę, skarpa nie osuwa się.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie.

7BD9-5798E
Komentarze (0)