Miodunka, Pulmonaria Victorian Brooch C1,5
search
  • Miodunka, Pulmonaria Victorian Brooch C1,5
  • Miodunka, Pulmonaria Victorian Brooch C1,5
  • Miodunka, Pulmonaria Victorian Brooch C1,5

Miodunka, Pulmonaria Victorian Brooch C1,5

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Miodunka najwcześniej kwitnąca bylina o kwiatach zmieniających kolor. Wczesną wiosną pojawiają się miododajne czerwono-fioletowe kwiaty. Bylina okrywowa, idealna do półcienia o srebrzysto-zielonych liściach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miodunka Victorian Brooch Najwcześniej kwitnąca bylina do półcienia

Miodunka to niewątpliwie najwcześniej kwitnąca bylina, rozjaśnia zacienione miejsca w ogrodzie. Zachwyca dekoracyjnymi liśćmi i wiosennymi kwiatami, idealna bylina do półcienia

Najpiękniejsza bylina kwitnąca wiosną, dorasta do 30cm wysokości i 60cm szerokości. Miodunka tworzy gęste, srebrzysto-zielone kępy eliptycznych liści. Srebrzysto nakrapiane, lekko owłosione liście są dekoracyjne od wczesnej wiosny do jesieni.

Miodunka charakteryzuje się uroczymi kwiatami o zmieniającej się barwie, kwitnie od kwietnia do maja. Pośród liści, na wzniesionych pędach pojawiają się kwiatostany, złożone z czerwonych dzwoneczków, które z czasem nabierają fioletowych odcieni. Miododajne kwiaty przyciągają pszczoły, a ich intensywny kolor ożywi ogród kiedy większość roślin jeszcze nie kwitnie. 

Jakie wymagania ma miodunka?

  • stanowisko półcieniste
  • podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne
  • próchnicza, przeciętna gleba ogrodnicza

Miodunka to kwitnąca bylina cieniolubna, rozjaśnia srebrzystymi liśćmi i kolorowymi kwiatami półcieniste miejsca w ogrodzie. Jest tolerancyjna co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodniczej. 

Miodunka to bylina mrozoodporna, późna jesienią przycinamy cała kępę nisko nad ziemią. Miodunka zimuje w bryle korzeniowej a na wiosnę wypuści nowe liście.

Uprawa miodunki w ogrodzie

Miodunka to ciekawe propozycje bylina do półcienia, kwitnie wiosną a jej uprawa w ogrodzie nie sprawi większych problemów.

Miodunka lubi lekko wilgotne podłoże, dlatego dobrze jest ściółkować podłoże. Zapobiegniemy w ten sposób nadmiernemu  parowaniu wody i ograniczymy rozwój chwastów. 

Dla poprawy kondycji bylin należy dostarczać składników odżywczych, wówczas ich kwitnienie będzie intensywne. Nawożenie miodunki wykonujemy wczesną wiosną a jego częstotliwość zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. 

Przycinanie miodunki

Miodunka to bylina o ozdobnych liściach i kwiatach pojawiających się wiosną. Aby cieszyć się kępą centowanych liści po kwitnieniu warto usunąć przekwitłe pędy kwiatowe. 

Miodunka sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Od lat zajmujemy się produkcją roślin, oferujemy najlepsze ceny.

Sadzonka Miodunki w doniczce o pojemności 1,5 litra C1,5 duża, zdrowa sadzonka. Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku w odpowiednio zabezpieczonych kartonach.

Miodunka Victorian Brooch zastosowanie w ogrodzie

Miodunka znajdzie zastosowanie w półcienistych częściach ogrodów, srebrzysto-zielone liście rozjaśnią ciemne miejsca. Dobrze wygląda sadzona pod dużymi drzewami, szybko i efektownie zadarni teren. Kwiaty pojawiają się wczesna wiosną i  będą zdobić ogród nim pojawią się liście na drzewach. 

Bylina o dekoracyjnych liściach bardzo ładnie będzie się prezentować jako obwódka rabat, może być sadzona w donicach jako uzupełnienie kompozycji.

Miodunka będzie efektownie wyglądać w towarzystwie bylin w półcieniu, na wschodnich rabatach może być sadzona z funkiami, żurawkami, burneramiczy zawilcami.

3788-790E9
6 Przedmioty
Komentarze (0)