• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Raulia południowa, Raoulia australis C1
search
  • Raulia południowa, Raoulia australis C1

Raulia południowa, Raoulia australis C1

11,90 zł
Brutto

Raulia południowa to skalna bylina, tworzy niskie, zwarte dywany, dorastając 5cm wysokości. Bylina idealna na skalniaki, między kamieniami.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bylina tworząca srebrne dywany - Raulia południowa

Raulia południowa to górska bylina, nazwana srebrnym dywanem, naturalnie występuje na terenie Nowej Zelandii. Tworzy niskie, przylegające do ziemi darnie w srebrzystym kolorze, dorastając do 5cm wysokości

Latem pojawiają się drobne, żółte kwiaty do 5 mm średnicy, które wyróżniają się na tle biało-zielonych liści. Pędy rauli rozgałęziają się na boki i szybko ukorzeniają się w niewielkiej ilości podłoża. Tworzy zwarte kępy otulając kamienie, skały.

Raulia południowa - wymagania 

  • stanowisko ciepłe, słoneczne
  • przepuszczalne, żwirowe podłoże
  • sucha gleba

Raulia to typowa roślina skalna, najlepiej jest ją sadzić w miejscach mocno nasłonecznionych, w bezpośrednim słońcu. Bardzo dobrze czuje się wśród rozgrzanych kamieni. Raulia nie może być sadzona w ziemiach mokrych, ciężkich, wybierajmy suche, przepuszczalne gleby. Najlpesze będzie żwirowe podłoże.

Raulia i jej pielęgnacja 

Przy pielęgnacji rauli należy pamiętać aby unikać nadmiernego podlewania, bylina nie lubi wilgoci. Bylina może wymagać okrycia w wietrzne i bezśnieżne zimy, możemy wykorzystać np igły sosnowe. 

Raulia - sadzonki 

Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie wiele skalnych bylin, jak również innych roślin do ogrodu.

Raulia wysyłana jest w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wysyłka roślin od poniedziałku do czwartku, tylko zdrowe i gęste rośliny, wysyłka 24h.

Raulia zastosowanie w ogrodzie. 

Raulia to bylina, która zdecydowanie najlepiej czuje się pomiędzy rozgrzanymi kamieniami od słońca. Idealna do sadzenia w ogrodach skalnych, przy murach kamiennych. Świetnie wypełnia przestrzenie między kamieniami czy płytami chodnikowymi.

3251-7531D
Komentarze (0)