• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Skalnica, Saxifraga Schneeteppich C1
search
  • Skalnica, Saxifraga Schneeteppich C1
  • Skalnica, Saxifraga Schneeteppich C1

Skalnica, Saxifraga Schneeteppich C1

12,90 zł
Brutto

Skalnica  Schneeteppich to bylina kwitnąca wiosną, idealna do sadzenia na skalniakach. Kwitnie wiosną, dorasta do 15cm, odmiana skalnicy o białych kwiatach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Najpiękniejsza bylina na skalniaki

Skalnica to najpiękniejsza, wieloletnia bylina wybieranych na skalniaki. Ceniona za zimozielone liście, obfite wiosenne kwitnienie a przy tym niewielkie wymagania. 

Skalnica Schneeteppich biała skalnica - bylina kwitnąca wiosną 

Niska bylina o poduchowatym pokroju, dorasta do 15 cm wysokości w czasie kwitnienia. Tworzy ścielące się po ziemi pędy, które gęsto pokryte są zielonymi, mięsistymi liśćmi. Z rozet zimozielonych liści, wyrastają cienkie pędy zakończone delikatnymi, śnieżnobiałymi kwiatami

Skalnica Schneeteppich to bylina kwitnąca wiosną, wytwarza ogromną ilość uroczych, dekoracyjnych białych kwiatów. Skalnica intensywnie kwitnie w maju, na tle zielonych kobierców białe kwiaty prezentują się zjawiskowo.

Jakie wymagania ma skalnica?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba próchnicza, żyzna
  • umiarkowanie wilgotne podłoże

Skalnica to kwitnąca bylina do półcienia jak i na stanowisko słoneczne. Nie jest wymagająca co do gleby, poradzi sobie mniej żyznych ziemiach, lubi przepuszczalne podłoże. 

Pielęgnacja skalnicy w ogrodzie

Skalnica nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, jest to bylina odporna na niskie temperatury. Warto usuwać przekwitłe kwiatostany w ten sposób zachowamy atrakcyjny wygląd byliny i przedłużymy okres kwitnienia.

Bylina odporna na suszę, jednak należy pamiętać o podlewaniu świeżo posadzonych sadzonek aby mogły się ukorzenić. Na wiosnę warto zastosować nawóz dla poprawy kondycji rośliny.

Biała skalnica sadzonki 

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria oferujemy szeroki wybór kwitnących bylin i innych roślin do ogrodu. Skalnica  wysyłana w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wybieramy dla Was zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Zawsze dokładamy wszelkich starań aby zamówione roślin dotarły do Was w jak najlepszej kondycji. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku.

Skalnica do ogrodu

Skalnica to chętnie wybierana wieloletnia bylina, sadzona na rabatach i skalniakach. Szybko wypełnia puste miejsca tworząc zimozielone dywany wiosną zdobione przez białe kwiaty. Sprawdzi się do obsadzania obwódek,  może być sadzona jako uzupełnienie kompozycji w balkonowych donicach. Skalnica, bardzo łatwo się ukorzenia, będzie się pięknie prezentować między kamieniami, płytami chodnikowymi czy przy murkach

Skalnica będzie bardzo ładnie wyglądać w kompozycjach z żagwinami, rojnikami, gęsiówką czy macierzankami.

C42D-70281

Zobacz także

Komentarze (0)