Kosaciec syberyjski, Iris sibirica C2
search
  • Kosaciec syberyjski, Iris sibirica C2

Kosaciec syberyjski, Iris sibirica C2

14,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kosaciec syberyjski to wieloletnia bylina o oryginalnych niebieskich kwiatach z białym rysunkiem. Tworzy kępy dekoracyjnych zielonych liści, dorasta do 1m wysokości. Bylina na podmokłe tereny.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kosaciec syberyjski - wieloletnia bylina o niebieskich kwiatach 

Kosaciec syberyjski to wieloletnia bylina o oryginalnych kwiatach i niewielkich wymaganiach, potocznie zwany irysem. Naturalnie występuje na terenie wschodniej Rosji, w Polsce można go spotkać na wilgotnych łąkach i bagnach.

Kosaciec tworzy gęste i zwarte  kępy strzelistych, zielonych liści, dorastających do 1m wysokości, które wyrastają z podziemnych kłączy. Irys to bylina kwitnąca w maju i czerwcu, a jej kwiaty zachwycają niepowtarzalnym kolorem i formą. Pośród jasnozielonych liści pojawiają się fioletowo-niebieskie kwiaty z białym rysunkiem na dolnych płatkach. Irys to cenna bylina o niebieskich kwiatach sadzona w przydomowych ogrodach. 

Jak uprawiać irys syberyjski? 

  • stanowisko słoneczne, lekko zacienione
  • gleby żyzne, torfowe, próchnicze
  • podłoże wilgotne

Irys nie jest roślina trudną w uprawie, posadzony w odpowiednich warunkach będzie piękną ozdobą ogrodu. Irys to idealna roślina do sadzenia na podmokłych, wilgotnych terenach. Bardzo dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, w zbyt zacienionych miejscach jego kwitnienie będzie słabsze. 

Co zrobić gdy przekwitną irysy?

Irysy to wieloletnie byliny kwitnące na przełomie wiosny i lata. Kiedy zaczynają przekwitać, usuwamy pędy kwiatowe a liście będą zdobić ogród do później jesieni. Irys powtarzają kwitnienie. 

Irys to bylina mrozoodporna, przed zimą ścinamy nisko liście. Kosaciec zimuje w postaci kłączy, z których wiosna wyrosną nowe liście. Na wiosnę dobrze jest zastosować dawkę nawozu wieloskładnikowego dla poprawy kondycji byliny. 

Irys syberyjski sadzonki 

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki w najlepszych cenach. 

Duża sadzonka irys syberyjski w doniczce o pojemności 2 litrów C2. Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia

Gdzie posadzić Irysa w ogrodzie?

Irys naturalnie występuje na podmokłych terenach, to świetna propozycja byliny do sadzenia w okolicy oczek wodnych, strumyków. Niebieskie kwiaty uzupełnią rabaty, szczególnie na których są bylin o późniejszym terminie kwitnienia jak jeżówki.

Irysy bardzo ładnie prezentują się sadzone w większych jednolitych grupach. Jeśli chcemy stworzyć kolorową aranżację to irysy bardzo dobrze sprawdzą się w towarzystwie liliowców. 

Niebieskie kwiaty irysa długo zachowują świeżość dlatego mogą być wykorzystywane w kompozycjach bukietowych.

36EC-84792
24 Przedmioty
Komentarze (0)