Jałowiec pospolity, Juniperus communis Goldschatz C2
search
  • Jałowiec pospolity, Juniperus communis Goldschatz C2

Jałowiec pospolity, Juniperus communis Goldschatz C2

18,90 zł
Brutto WIOSNA 2025

Jałowiec pospolity Goldschatz to odmiana o płaskim pokroju i małym tempie wzrostu. Tworzy gęste i złociste kępy. Jego charakterystyczne, wałeczkowate i miękkie igły są bardzo gęsto, ukośnie osadzone na pędach. 

Ilość
Wysyłka wiosna 2025

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec pospolity Goldschatz to miniaturowy rozłożysty krzew

Krzew iglasty, jakim jest jałowiec pospolity Goldschatz to odmiana o płaskim pokroju i małym tempie wzrostu. Dorasta po 10 latach osiąga nie więcej niż 20 cm wysokości i 1,5m średnicy. Tworzy gęste i złociste kępy. Jego charakterystyczne, wałeczkowate i miękkie igły są bardzo gęsto, ukośnie osadzone na pędach.  

Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igieł i powolny wzrost. Młode wiosenne przyrosty mają żółto pomarańczowy kolor. Piękny wieloletni i mrozoodporny krzew.

Jakie wymagania ma jałowiec  pospolity Goldschatz

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Jest jałowcem małych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,2 m przy szerokości 1,5 m. Jest to jedna z ciekawszych odmian jałowca pospolitego do małych ogrodów oraz donic.

  • jest odmianą na stanowiska bardzo nasłonecznione
  • lubi klimat suchy i gorący
  • nie lubi miejsc cienistych
  • bardzo dobrze rośnie w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i mokre podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca pospolitego Goldschatz igływyjątkowo ładne w kolorze żółtym.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce pospolite można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca rozrastają się na boki i w momencie gdy jakaś gałązka lub jej część zaczyna nam zarastać inne rośliny to wtedy możemy je skrócić. 

Jałowiec pospolity Goldschatz rośnie dość wolno i rozrasta się do średnich rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec pospolity Goldschatz gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w kompozycjach z innymi iglakami i niskimi krzewami liściastymi.

Jałowiec Goldschatz świetnie sprawdzi się wykorzystany do wytwarzania kolorystycznych zestawień. Doskonale nadaje się również do zastosowania w charakterze rośliny do uzupełnienia niższej warstwy kompozycji. Ponadto uświetni skalniaki, wrzosowiska. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach

Krzew ten szczególnie zalecany jest do małych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej nisko, przy glebie, wokół kamieni.

6EF2-86289
30 Przedmioty
Komentarze (0)