Narecznica samcza, Dryopteris filix-mas Linearis Polydactylon C2
search
  • Narecznica samcza, Dryopteris filix-mas Linearis Polydactylon C2

Narecznica samcza, Dryopteris filix-mas Linearis Polydactylon C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Narecznica samcza Linearis Polydactylon to wysoka paproć o delikatnym i ażurowym wyglądzie.  70-100cm wysokości i rozrasta się na szerokość 90cm. Tworzy kępy zielonych, rozwidlonych liści, odmiana odporna na choroby, roślina do cienia.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Paprocie ogrodowe - rośliny do cienia

Paprocie ogrodowe to jedne z najstarszych gatunków roślin na świecie, obecnie cieszą się dużą popularnością w ogrodnictwie. Istnieje wiele odmian paproci zachwycający wyglądem liści czy pokojem. Szeroki wybór pozwala na znalezienie odpowiedniej rośliny do własnego ogrodu.

Paprocie to znakomite rośliny do cienia, przy wykorzystaniu dekoracyjnych walorów jesteśmy w stanie zaaranżować nawet mało atrakcyjne miejsca w zacienionych ogrodach. W naszym sklepie znajdziecie Państwo najpiękniejsze paprocie ogrodowe

Narecznica samcza Linearis Polydactylon

Narecznica samcza Linearis Polydactylon to odmiana paproci ogrodowej o wyjątkowej delikatnym, ażurowym wyglądzie. 

Charakteryzuje się dość szybkim tempem wzrostu, osiąga ok 70-100cm wysokości i rozrasta się na szerokość 90cm. Mimo pokaźnych rozmiarów wygląda niezwykle delikatnie i zwiewnie, a to wszystko zasługa soczyście zielonych liści o wyjątkowej budowie

Co lubią paprocie ogrodowe?

  • stanowisko półcieniste, zacienione
  • gleba próchnicza
  • podłoże wilgotne, przepuszczalne 

Paprocie ogrodowe to zdecydowanie byliny cieniolubne, najlepiej rosną w miejscach gdzie nie docierają bezpośrednie promienie słońca. Paprocie lubią próchniczną, lekko kwaśną glebę i wilgotne podłoże. Narecznica samcza to gatunek odporny na szkodniki i choroby.

Czy narecznica samcza jest mrozoodporna?

Narecznica samcza to gatunek mrozoodpornej paproci, wykazuje dużą tolerancję na zmieniające się warunki atmosferyczne. Jednak młode sadzonki mogą wymagać lekkiego okrycia, szczególnie w wietrze i bezśnieżne zimy. 

W przygotowaniu paproci do zimy nie zaleca się usuwania ich zaschniętych liści będzie to dodatkową ochroną dla rośliny. 

Jak dbać o paprocie ogrodowe. 

W pielęgnacji  paproci ogrodowych ważne jest zapewnienie zacienionego miejsca jaki i wilgotnego podłoża. Częstotliwość podlewania zależy od miejsca w jakim rośnie roślina, paprocie reagują na brak wody w podłożu odpadającymi i usychającymi liśćmi. Pomocne w utrzymaniu wilgoci będzie ściółkowanie gleby

Paprocie jak inne rośliny dobrze reagują na nawożenie, możemy zastosować wieloskładnikowe nawozy lub specjalnej mieszanki dedykowane paprociom. 

Sadzonki narecznicy samczej - wysyłka roślin

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo rośliny do swojego ogrodu. Sadzonki narecznicy samczej wysłamy w doniczkach o pojemność 2 litrów c2 - wybieramy zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. 

Gdzie posadzić paproć w ogrodzie?

Narecznica samcza to świetna propozycja do zacienionych miejsc w ogrodzie czy cienistych tarasów. Paprocie bardzo dobrze radzą sobie sadzone pod wysokimi drzewami, gdzie mają idealne warunki dla swojego wzrostu. 

Zielone liście narecznicy bardzo ładnie prezentują się w towarzystwie funkii czy kolorowych żurawek. Paprocie lubią wilgotne i ciemne miejsca dlatego są bardzo dobrym rozwiązaniem do sadzenia w północnych częściach murów czy altan

Przy wykorzystaniu wysokich paproci jak narecznica samcza możemy stworzyć tajemnicze zakątki ogrodu.

CC71-507C6
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)