Wietlica japońska, Athyrium niponicum Red Beauty C2
search
  • Wietlica japońska, Athyrium niponicum Red Beauty C2
  • Wietlica japońska, Athyrium niponicum Red Beauty C2

Wietlica japońska, Athyrium niponicum Red Beauty C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Wietlica japońska Red Beauty to jedna z najpiękniejszych odmian paproci o srebrzystych liściach z czerwonym unerwieniem. Kompaktowa odmiana, dorasta do 40cm średnicy. Roślina idealna do sadzenia w cieniu i półcieniu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Paprocie ogrodowe - rośliny do cienia

Paprocie ogrodowe to wieloletnie rośliny ozdobne cieszące się coraz większą popularnością. Chętnie wykorzystywane w aranżacjach przydomowych ogrodów ze względu na walory dekoracyjne. Paprocie to byliny, które bardzo dobrze radzą sobie w zacienionych miejscach. 

Istnieje wiele pięknych odmian paproci ogrodowych, dzięki którym stworzysz tajemniczy niepowtarzalny klimat nawet w mało atrakcyjnych częściach ogrodu. 

Wietlica japońska Red Beauty

Wietlica japońska Red Beauty to paproć ogrodowa o niepowtarzalnej urodzie. Tworzy gęste kępy pierzastych liści w zjawiskowym kolorze. Wietlica japońska charakteryzuje gęsto ułożonymi podwójnymi liśćmi. 

Red Beauty to jedna z najpiękniejszych odmian wietlicy japońskiej o kompaktowych rozmiarach. Z pośród innych wietlic wyróżnia się srebrzysto-zielonym kolorem liści z widocznym czerwonym unerwieniem. Wietlica japońska Red Beauty nie jest paprocią agresywną, dorasta do 40cm średnicy. 

Wybarwienie wietlicy w początkowych latach po posadzeniu może być nietypowe dla danej odmiany. Jest to zjawisko typowe dla paproci, ponieważ wybarwienie liści stabilizuje się w momencie osiągnięcia dorosłości przez roślinę. 

W jakich warunkach najlepiej rośnie paproć ogrodowa?

  • stanowisko półcieniste, zacienione
  • gleba próchnicza
  • podłoże wilgotne, przepuszczalne 

Paprocie ogrodowe to mało wymagające rośliny ozdobne a przy zapewnieniu odpowiednich warunków stają się prawdziwą ozdobą ogrodów. Wietlica japońska najlepiej rośnie w miejscach zacienionych, półcienistych dlatego to świetna propozycja do północnych części ogrodu

Wietlica japońska jak pozostałe paprocie preferuje podłoże wilgotne o próchniczej glebie. Bardzo dobrym pomysłem jest ściółkowanie gleby wokół paproci, zapobiegniemy w ten sposób nadmiernemu parowaniu wody. 

Nawożenie to ważny element w pielęgnacji wszystkich roślin, do odżywiania paproci stosuj nawóz wieloskładnikowy. 

Jak zimuje Wietlica japońska Red Beauty?

Wietlica japońska to gatunek mrozoodpornej paproci, wykazuje dużą tolerancję na zmieniające się warunki atmosferyczne. Jednak młode sadzonki mogą wymagać lekkiego okrycia, szczególnie w wietrze i bezśnieżne zimy. 

W przygotowaniu paproci do zimy nie zaleca się usuwania ich zaschniętych liści będzie to dodatkową ochroną dla rośliny. Na wiosnę oczyszczamy roślinę z zeszłorocznych liści.

Wietlica japońska rozpoczyna wegetację później niż inne rośliny, nie martw się jeśli na wiosnę widać młodych listów - mogę się one pojawić w maju, kiedy noce robią się cieplejsze. 

Sadzonki Wietlicy japońskiej  - wysyłka roślin

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo rośliny do swojego ogrodu. Sadzonki wietlicy japońskiej  wysyłamy w doniczkach o pojemność 2 litrów c2 - wybieramy zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny.

Gdzie posadzić paproć w ogrodzie?

Paprocie ogrodowe to rośliny do cienia, możemy je wykorzystać do ożywienia zacienionych zakątków ogrodu. Sprawdzą się jako wypełnienie przestrzeni pod wysokimi drzewami czy w pobliżu oczek wodnych. 

Wietlica japońska ze względu na swoje wyjątkowo dekoracyjne liście będzie pięknie się prezentować w połączeniu z kolorowymi żurawiami. Niska paproć Wietlica Red Beauty wygląda zjawiskowo w towarzystwie kwitnących tawułek Arendsa. 

Paproć Red Beauty z powodzeniem może być sadzona w donicach ustawionych na północnych stronach tarasu.

F073-3710E
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)