Buk pospolity, Fagus sylvatica Purpurea Tricolor C5
search
  • Buk pospolity, Fagus sylvatica Purpurea Tricolor C5
  • Buk pospolity, Fagus sylvatica Purpurea Tricolor C5
  • Buk pospolity, Fagus sylvatica Purpurea Tricolor C5
  • Buk pospolity, Fagus sylvatica Purpurea Tricolor C5

Buk pospolity, Fagus sylvatica Purpurea Tricolor C5

99,00 zł
Brutto wiosna 2024

Buk pospolity Purpurea Tricolor to duże drzewo o silnie zaokrąglonej koronie i efektownym zabarwieniu liści. Buk szczepiony na pniu osiągnie wysokość od 6 do 8 m wysokości. Z racji na swoją nazwę jego liście na wiosnę są purpurowe i błyszczące z różową obwódką.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Buk pospolity Purpurea Tricolor piękne drzewo do ogrodu

Buk pospolity Purpurea Tricolor to duże drzewo o silnie zaokrąglonej koronie i efektownym zabarwieniu liści. Buk szczepiony na pniu osiągnie wysokość od 6 do 8 m wysokości. Z racji na swoją nazwę jego liście na wiosnę są purpurowe i błyszczące z różową obwódką. Później nieco zielenieją, a ich brzegi jaśnieją. Buk tej odmiany jest najbardziej dekoracyjny wiosna, kiedy liście są najbardziej jaskrawo wybarwione.

Jakie wymagania ma Buk pospolity Purpurea Tricolor ?

Najlepsze podłoże dla Buka to każda gleba ogrodowa, lubi podłoża żyzne najlepiej umiarkowanie wilgotna. Miejsca słoneczne aby liście ładnie się wybarwiały. Buki nie są wymagające i rosną łatwo. Są drzewami długowiecznymi. Buk Purpurea Tricolor jest mrozoodporny.

  • przepuszczalna żyzna
  • najlepiej obojętne pH
  • gleba umiarkowanie wilgotna
  • stanowisko słoneczne lub z rozproszonym światłem

Nawożenie i pielęgnacja Buka pospolitego

Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi bądź naturalnym obornikiem doskonale wpływa na wzrost i zdrowotność Buka Purpurea Tricolor.

Nawożenia Buków tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do drzew liściastych bądź nawozy uniwersalne. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Czy drzewo Buka pospolitego należy obcinać?

Gałęzie Buka pospolitego nie trzeba obcinać, drzewo nie wymaga cięcia. Jeydnie w przypadku gdy któraś z gałęzi przeszkadza, zachodzi np. na budynek, podjazd można ją usunąć.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Buka Purpurea Tricolor z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 5 litrów - C5.

Sadzonki są ukorzenione - nie z gruntu, wysokości 30 do 50 cm z pędami bocznymi, szczepione nisko.

Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niej piękny okazy już w pierwszych latach po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Gdzie posadzić Buk pospolity Purpurea Tricolor ?

Buki są idealnymi drzewami, które sadzi się jako pojedyncze okazy w ogrodzie. Pięknie będzie wyglądać jako dominujące drzewo w ogrodzie, doskonała jako soliter.

Pięknie wygląda na zielonym tle, np. posadzony przed żywopłotem z thuji lub świerków.

Buk Purpurea Tricolor to odmiana bardzo dekoracyjna, szczególnie na wiosnę. Polecany jest do zestawień kolorystycznych w dużych ogrodach.

C2D7-22224
10 Przedmioty
Komentarze (0)