Żywotnik zachodni, Thuja occidentalis Tiny Tim C2
search
  • Żywotnik zachodni, Thuja occidentalis Tiny Tim C2

Żywotnik zachodni, Thuja occidentalis Tiny Tim C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Żywotnik zachodni Tiny Tim to ciekawy krzew, który przybiera dość regularny i pół okrągły pokrój. Charakteryzuje się pięknymi, soczyście zielonymi gałązkami, które swym wyglądem zachwycają przez cały rok. Jego pędy są lekko faliste i pokryte łuskami. Na jesień zwykle zmieniają zabarwienie na brązowy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żywotnik zachodni Tiny Tim półkulisty krzew

Żywotnik zachodni Tiny Tim to ciekawy krzew, który przybiera dość regularny i pół okrągły pokrój. Charakteryzuje się pięknymi, soczyście zielonymi gałązkami, które swym wyglądem zachwycają przez cały rok. Jego pędy są lekko faliste i pokryte łuskami. Na jesień zwykle zmieniają zabarwienie na brązowy. Odmiana ta należy do krzewów karłowatych, dzięki czemu sprawdzi się w każdym ogrodzie. Docelowo przybiera ok. 1 m wysokości, jak i średnicy. Odmiana pochodząca z Kanady, mrozoodporna.

Żywotnik zachodni Tiny Tim wymagania uprawowe

Krzew nie jest szczególnie wymagający w uprawie, wymaga jednak dosyć żyznych i wilgotnych gleb. Najlepiej nadaje się do sadzenia w miejscach, wykazujących duże nasłonecznienie gdyż posiada ładnie wybarwione na żółto igły. Bardzo dobrze znosi niskie temperatury otoczenia. Po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość na poziomie około 0,4 m.

  • najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych
  • lubi gleby żyzne, wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym
  • jest odmianą całkowicie odporną na mróz
  • należy pamiętać o dostarczaniu roślinie potrzebnych składników - można do tego wykorzystać nawóz do roślin iglastych

Nawożenie i pielęgnacja Thuji Tiny Timm

Żywotniki nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia żywotników tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj/żywotników.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu żywotników - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy żywotnik Tiny Tim należy obcinać?

Krzewy tej odmiany żywotnika nie trzeba ciąć. Rozrastają się bardzo powoli i tworzy zwarty krzew o półkolistej formie. Odmiana Tuji Tiny Tim jest krzewem samo formującym się.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki żywotnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Żywotnik zachodni Teddy gdzie posadzić 

Tuja Tiny Tim w szczególności polecana jest do niewielkich ogrodów przydomowych, a także do uprawy w pojemnikach. Może posłużyć do stworzenia niewielkiego żywopłotu. Ze względu na swój niewielki pokrój sprawdzi się także na balkonach i tarasach. Chętnie wybierana do nasadzeń miejskich.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach.  

 

04B6-312BE
50 Przedmioty
Komentarze (0)