• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Lilak pospolity, Syringa vulgaris Znamya Lenina C5 50-60
search
  • Lilak pospolity, Syringa vulgaris Znamya Lenina C5 50-60
  • Lilak pospolity, Syringa vulgaris Znamya Lenina C5 50-60

Lilak pospolity, Syringa vulgaris Znamya Lenina C5 50-60

39,90 zł
Brutto

Krzew o ozdobnych kwiatach - Lilak pospolity ‘ Znamya Lenina’ 

Krzewy przepięknie wypełniają przestrzeń w ogrodzie, a także pełnią funkcję dekoracyjną posadzone w równych odległościach przed domem lub garażem. Lilak ‘Znamya Lenina’ to duży krzew o przepięknych, gęstych kwiatach w kolorze ciemnopurpurowym. Doskonale sprawdzi się w parku, ogrodzie, przed domem. Kwiaty Lilaka można wykorzystać do kompozycji bukietowych, bez szkody dla rośliny.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzew o ozdobnych kwiatach - Lilak pospolity ‘Znamya Lenina

Krzewy przepięknie wypełniają przestrzeń w ogrodzie, a także pełnią funkcję dekoracyjną posadzone w równych odległościach przed domem lub garażem. Lilak ‘Znamya Lenina’ to duży krzew o przepięknych, gęstych kwiatach w kolorze ciemnopurpurowym. Odmiana bardzo mocno pachnąca. Doskonale sprawdzi się w parku, ogrodzie, przed domem. Kwiaty Lilaka można wykorzystać do kompozycji bukietowych, bez szkody dla rośliny. 

Lilak pospolity ‘Znamya Lenina’ - uprawa i wymagania

Odmiana ‘Znamya Lenina’ to krzew szczepiony, gęsto rozgałęziony, o wzniesionym pokroju. Swym wzrostem osiąga do 4 m wysokości. Posiada gładkie, błyszczące liście kształtem przypominające serce. Charakteryzuje się pojedynczymi, dużymi kwiatami w kolorze ciemniopurpurowym, zebranymi w gęste, sterczące wiechy. Kwiaty pojawiają się w maju, czerwcu wytwarzają przepiękną, kwiatową woń. Kwitną bardzo obficie. 

Lilak to krzew bardzo łatwy w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione lub półcieniste.

Rośnie w glebie:

  • nie ma specjalnych wymagań co do rodzaju gleby. 

Jest odporny na zanieczyszczenia miejskie, dobrze znosi suszę oraz poradzi sobie podczas niskich temperatur. 

‘Znamya Lenina Lilak pospolity - zastosowanie 

Lilak doskonale sprawdzi się jako roślina ogrodowa oraz parkowa - jest odporny na zanieczyszczenia miejskie. Przepięknie będzie prezentować się w ogrodzie, jako solitera oraz w kompozycji z innymi drzewami ozdobnymi. Krzew jest odporny na cięcie - kwiaty można ścinać do bukietów i wazonów, bez szkody dla rośliny.

4501-40861
Komentarze (0)