• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sheridan Gold, C0,5 10-20 cm
search
  • Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sheridan Gold, C0,5 10-20 cm
  • Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sheridan Gold, C0,5 10-20 cm
  • Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sheridan Gold, C0,5 10-20 cm

Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sheridan Gold, C0,5 10-20 cm

12,90 zł
Brutto

Sheridan Gold jest odmianą płożącą i zimozieloną. Dorasta od ok. 0,5 m do nawet 1-2 m wysokości. Bardzo dekoracyjne ciemnozielone liście, latem jaśnieją na złotożółtą barwę, a później na jasnozieloną. 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzmielina Fortune'a - zimozielona roślina do ogrodu

Trzmielina Fortune’a to grupa zimozielonych krzewów liściastych. Krzewy bardzo ciekawe ze względu na swój niski rozłożysty pokrój. 

Trzmielina  Fortune’a wytwarza długie, płożące lub wspinające się pędy. Swoim rozmiarem może osiągnąć od 2-5m długości, w zależności od odmiany. Może być wykorzystywana jako roślina okrywowa, potrafi się wspinać na podpory za pomocą elastycznych pędów

Trzmielina  Fortune’a to roślina niewątpliwie ozdobna z zimozielonych, skórzastych liściach. Kolor ulistnienia zależny jest od odmiany. Dodatkowo liście Trzmieliny na jesień i zimę się przebarwiają i zdobią ogród cały rok.

Trzmielina Fortune'a Sheridan Gold - liściasty krzew ozdobny

Liściasta wieloletnia krzewinka Trzmielina Fortune'a Sheridan Gold jest odmianą płożącą i zimozieloną. Dorasta ok. 0,5 m do nawet 1-2 m wysokości. Posadzona w sąsiedztwie podpór pnie się po nich na duże wysokości.

Jej charakterystyczną cechą jest ciekawe ubarwienie liści. Mają one długość do 6 cm i są o podłużno-lancetowatym kształcie. Są ciemnozielone przez prawie cały rok, latem jaśnieją na złoto żółtą barwę, a później na jasnozieloną. Tak ciekawie wybarwione zdobią ogród cały rok.

Euonymus fortunei Sheridan Gold - uprawa 

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodnicza
  • umiarkowane podlewanie

Trzmielina Fortunea to mało wymagający gatunek wieloletniego krzewu liściastego. Najlepiej będzie się czuć pod koronami drzew gdzie słońce będzie rozproszone. Posadzenie Trzmieliny na słonecznym stanowisku nie będzie dla niej problemem. Krzew jest bardzo tolerancyjny względem podłoża, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej.

Trzmielina Fortune'a - podlewanie

Roślina wymaga umiarkowanego podlewania, poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Bardzo ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów.

Trzmielina Fortunea to roślina zimozielona, dlatego ważne jest podlewanie w okresie późno jesiennym aby zapewnić odpowiednią wilgoć na zimę. 

Trzmielina Fortune'a - nawożenie

Roślina nie wymaga specjalnego zasilania. Wystarczy na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy

Trzmielina Fortune'a - wytrzymałość

Trzmielina bardzo często wykorzystywana jest w nasadzeniach miejskich, ponieważ świetnie znosi zanieczyszczenia środowiska i jest to roślina mrozoodporna. 

Trzmielina Fortune'a - cięcie

Trzmielina Fortunea bardzo dobrze reaguje na przycinanie i formowanie. Cięcie przeprowadzamy początkiem marca, usuwamy martwe, chore pędy. Przycinamy nadmiernie wybujałe części. Cięcie spowoduje, że roślina wypuści nowe pędy co zagęści krzew.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Trzmieliny  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 0,5 litrów - C 0,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

W trakcie sezonu odpowiednio przycinamy krzewy, aby zapewnić prawidłowy wzrost rośliny. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Trzmielina Sheridan Gold - zastosowanie w ogrodzie

Euonymus fortunei Sheridan Gold w ogrodzie najlepiej prezentuje się jako roślina zadarniająca. Bardzo dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza z powodzeniem może być sadzona w ogródkach wzdłuż drogi, bardzo często wykorzystywana w zieleni miejskiej. 

Jako roślina okrywowa uzupełni przestrzenie na rabatach czy pomiędzy koronami drzew. Nadaje się do sadzenia wzdłuż ścieżek, murków. Może być wykorzystana do uzupełnienia kompozycji w donicach.

0E3F-9155C
Komentarze (0)